Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4078

Potrącenie 11-letniego rowerzysty w Krzyżowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W niedzielę, 14 czerwca w Krzyżowicach jedenastoletni rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy. Na miejscu interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Do potrącenia doszło po godzinie 12.00 na ul. Korfantego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że rowerzysta wyjechał z drogi podporządkowanej na główną drogę. W tym samym czasie, ulicą z pierwszeństwem jechał kierowca Hyundaia. Młody rowerzysta wjechał wprost pod jadący samochód. Chłopiec uderzył głową w przednią szybę auta. Ze względu na to, że ranne zostało dziecko, podjęto decyzję o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chłopiec z urazem głowy trafił do szpitala. Kierowca samochodu w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policja apeluje: wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Coraz więcej osób korzysta ze słonecznej pogody i jako formę relaksu wybiera rower. Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych. Choć w Polsce nie ma przepisu nakładającego obowiązek poruszania się na rowerze w kasku, to pamiętajmy, że może on znacznie zminimalizować skutki wypadków.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.