Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3727

Wójt Suszca o zawieszeniu zajęć i egzaminie ósmoklasisty

W gminie Suszec kontynuowane będzie zawieszenie zajęć w przedszkolach gminnych i oddziałach przedszkolnych, a także edukacji w klasach I-III oraz innych zajęć w szkołach podstawowych do 21 czerwca.

Ze względu na dalej występujące zakażenia koronawirusem i wzrost osób przebywających na kwarantannie na terenie powiatu i gminy oraz w oparciu o opinię Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach z dnia 25 maja, który uznał otwieranie placówek za niewskazane, mając na względzie bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników szkół i przedszkoli, na wniosek dyrektorów szkół i przedszkoli z dnia 9 czerwca do dnia 21 czerwca przedszkola i oddziały przedszkolne oraz edukacja w klasach I-III, zajęcia opiekuńczo - wychowawcze, rewalidacyjne, konsultacje dla uczniów i w bibliotece szkolnej zostają dalej zawieszone. Przewidujemy iż zawieszenie zajęć zostanie przedłużone dalej, do końca roku szkolnego. Zgodnie z Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zdalne nauczanie będzie kontynuowane do zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Przewidujemy również otwarcie dyżurnych oddziałów przedszkolnych dla rodziców pracujących w miesiącu lipcu i sierpniu. Trwają zapisy w poszczególnych przedszkolach do 15 czerwca. Ze względu na sytuację epidemiologiczną jest to oferta dla najbardziej potrzebujących rodziców, nie mogących zapewnić opieki dla dzieci.

Trwają egzaminy maturalne, w których uczestniczy również młodzież z naszej gminy. W dniach 16-18 czerwca odbędą się w szkołach podstawowych egzaminy dla klas VIII. Dyrektorzy szkół wraz pracownikami przygotowują szkoły oraz poszczególne sale w podwyższonym rygorze sanitarnym, o którym zostali poinformowani rodzice i uczniowie. Ze wstępnych informacji wynika, iż nie wszyscy uczniowie przystąpią do egzaminu, ze względu na okres kwarantanny. Uczniowie ci przystąpią do egzaminu w drugim terminie.

Zakończenie roku szkolnego nastąpi 26 czerwca w trochę innej scenerii niż zazwyczaj. Wszystkim uczniom zdającym egzaminy życzę dużo zdrowia i oczywiście bardzo dobrych wyników.

Powodzenia!


Wójt Gminy Suszec
Marian Pawlas

BM / pless.pl, źródło: UG Suszec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.