Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1377

Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na ukończeniu

Dobiegają końca prace związane z budową sieci kanalizacyjnej i przebudową sieci wodociągowej przy ul. Cieszyńskiej w Pielgrzymowicach.

Budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Pielgrzymowicach na ukończeniu - 06.2020 · fot. UG Pawłowice


Przebudowa sieci wodociągowej polega na wymianie rur na długości 1372 m. Nowe rury będą wykonane z tworzywa sztucznego o większej średnicy tak, aby były zgodne z wymogami przeciwpożarowymi i zapewniały odpowiednie parametry wydajności oraz ciśnienia. Natomiast nowa sieć kanalizacyjna powstanie na długości 858 m, a dodatkowo na długości 362 m powstanie kanalizacja tłoczna. Wiąże się to z zabudową dwóch przepompowni ścieków (przy drodze DW938 oraz w rejonie budynku ul. Cieszyńska 12). Przepompownie są konieczne ze względu na różnice w wysokości terenu. Realizacja obu inwestycji wiąże się z wykonaniem przewiertu pod drogą wojewódzką nr DW938 (ul. Cieszyńska). Prace mają być wykonane do końca lipca.

Równocześnie trawa budowa sieci kanalizacyjnej na odcinku ul. Borowa oraz ul. Gruntowa w Pielgrzymowicach. W ramach tej inwestycji postanie ok. 5 km sieci kanalizacyjnej oraz trzy przepompownie ścieków. Wymieniona zostanie również nawierzchnia asfaltowa na ul. Gruntowej. Prace potrwają do końca maja 2021 roku.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.