Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2066

Działalność szkół i przedszkoli w Pawłowicach nadal zawieszona

10 czerwca w trakcie narady wójta gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela z dyrektorami szkół i przedszkoli podjęto decyzję o dalszym zawieszeniu działalności przedszkoli, które pozostaną zamknięte do 21 czerwca.

Narada wójta gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela z dyrektorami szkół i przedszkoli - 10.06.2020 · fot. UG Pawłowice


Decyzja ta jest podyktowana opinią rodziców, którzy nie wyrazili chęci posłania dzieci do przedszkola, a nawet zawnioskowali o wstrzymanie otwarcia placówek do 30 czerwca. Podobne rekomendacje dla samorządów wystosował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach, który zaleca wstrzymanie otwarcia przedszkoli i urzędów do 21 czerwca.

Dyrektorzy zobowiązali się również do zebrania informacji na temat zapotrzebowania rodziców na opiekę przedszkolną podczas wakacji. Rozważa się możliwość uruchomienia następujących przedszkoli: "W Modrzewiowym Ogrodzie" i Publicznego Przedszkola w Pielgrzymowicach. Uruchomienie funkcjonowania opieki przedszkolnej w wyżej wymienionych przedszkolach uzależnione jest w głównej mierze od sytuacji epidemiologicznej w gminie, jednak nie wcześniej niż po 7 lipca.

Podczas spotkania poruszono również temat przygotowania szkół do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty. Przed egzaminami pomieszczenia zostaną zdezynfekowane, a uczniom zostanie zapewniona taka przestrzeń, aby bez przeszkód można było zachować odpowiedni dystans. W najbliższych dniach do pawłowickich szkół trafi również 20 przyłbic ochronnych. Będą one wykorzystane przez nauczycieli podczas egzaminów.

Narada wójta gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela z dyrektorami szkół i przedszkoli - 10.06.2020
Narada wójta gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela z dyrektorami szkół i przedszkoli - 10.06.2020 · fot. UG Pawłowice


Przyłbice zostały wydrukowane na drukarkach przestrzennych przez studentów Politechniki Śląskiej. Przekazane zostały podczas narady z dyrektorami szkół i przedszkoli. W imieniu uczelni wręczył je wójtowi gminy Zygmunt Łukaszczyk, wieloletni samorządowiec, a obecnie dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego filii Politechniki Śląskiej w Rybniku. W trakcie spotkania podkreślił, że wszyscy znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, która wymusi na nas zmianę w sposobie podejścia i myślenia o pewnych sprawach. Szczególnie dotyczy to młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem zawodu. Właśnie w tej dziedzinie będzie najwięcej zmian, pewne zawody zanikną, a w ich miejsce powstaną nowe. Rolą nauczycieli będzie uświadomienie tego młodym ludziom.

Ustalono także, że świadectwa ukończenia kolejnego roku nauki uczniowie będą odbierali indywidualnie według ustalonego harmonogramu.

Do 30 czerwca na terenie gminy Pawłowice wszystkie place zabaw, zarówno szkolne, przedszkolne oraz komunalne, a także siłownie na wolnym powietrzu pozostaną zamknięte. Podyktowane jest to brakiem możliwości zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.