pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 11 czerwca 2020
  • 12 czerwca 2020
  • wyświetleń: 19392

[ZDJĘCIA] Uroczystość Bożego Ciała w pszczyńskich parafiach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj

W tym roku uroczystość Bożego Ciała miała nieco inny przebieg niż ten, do którego wszyscy przywykliśmy. Zobaczcie zdjęcia z parafii Wszystkich Świętych i Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie.

Uroczystość Bożego Ciała w parafii Wszystkich Św. w Pszczynie - 11.06.2020 · fot. Andrzej Grynpeter


W tym roku z parafii pw. Wszystkich Św. nie udali się jak co roku w procesji ulicami miast i wsi, pośród domów i zakładów pracy, ale po mszy św. ustawili się zgodnie z prośbą księdza proboszcza i zaleceniami ks. arcybiskupa, z zachowaniem dystansu od siebie, wokół kościoła przy jedynym ołtarzu polowym. W tym roku to Chrystus w Najświętszym Sakramencie sam obchodził procesyjnie parafię wokół kościoła, zatrzymując się czterokrotnie przy ołtarzu polowym.

Nieomal wszystko w tym roku jest inaczej. Także ten dzień, ta uroczystość była inna. Nie zabrakło jednakże tradycyjnych kwiatów sypanych przez dzieci. Był to jednak, obok Chrystusa wędrującego wokół kościoła w Najświętszym Sakramencie, symbol trwałości tradycji, których nawet czas pandemii nie jest w stanie przerwać.

Uroczystość Bożego Ciała w parafii Podwyższenia Krzyża Św. - 11.06.2020 · fot. Grzegorz Załucki


Z kolei w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. po Mszy św. o godz. 8.00 odbyła się procesja wokół kościoła z symbolicznymi czterema ołtarzami.

Andrzej Grynpeter, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia pw. Wszystkich Świętych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia pw. Wszystkich Świętych" podaj