pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1186

Podstawa każdej inwestycji: biuro architektoniczne Katowice

Materiał partnera:

Nowatorsko działające biuro architektoniczne Katowice może stopniowo popchnąć w kierunku nowego podejścia do budownictwa. Dom ma stanowić bezpieczną przystań oraz miejsce sprzyjające regeneracji i wyciszeniu umysłu. W ostatnich latach bardzo prężnie zmienia się podejście do zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Z jednej strony gołym okiem widoczny jest bardzo dynamiczne pomnażanie powtarzalnej, osiedlowej zabudowy zlecanej przez kolejnych deweloperów. Na całe szczęście w opozycji dostrzegalny jest także trend na projektowanie mieszkań i domów w duchu indywidualności.

Podstawa każdej inwestycji: biuro architektoniczne Katowice


Genius Loci Architekci to biuro projektowe specjalizujące się w tworzeniu koncepcji zabudowań mocno inspirowanych naturą oraz spójnych z potrzebami współczesnego człowieka. Wbrew powszechnej tendencji, swoją działalnością już od ponad dekady stara się udowodnić, że możliwe jest stworzenie przestrzeni pięknej i funkcjonalnej - bez konieczności skłaniania się w kierunku kompromisów. Prężnie działający architekci Katowice odmieniają wizualnie z każdą kolejną realizacją. Studio otwarte jest na współpracę przy projektowaniu obiektów kubaturowych, takich jak domy jednorodzinne, przestrzenie biurowe oraz komercyjne - wszystkie tworzone w harmonii z potrzebami człowieka i warunkami oferowanymi przez przyrodę.

Nowatorscy architekci - Katowice na progu wielkich zmianPełni świeżych koncepcji architekci Katowice stopniowo przeobrażają w miejsce znane z innowacyjnego podejścia do organizacji przestrzeni mieszkalnej. Co się tak naprawdę zmienia? Przede wszystkim podejście inwestorów i stopniowe odchodzenie od nieustannego powielania utartych wzorców. Jest to bardzo pozytywna tendencja. Coraz więcej osób przedkłada wysoką jakość, piękno oraz precyzyjne wykonanie nad szybkie i mało oryginalne rozwiązania.

biuro architektoniczne Katowice


W swojej działalności studio Genius Loci Architekci stawia na spójne łączenie ze sobą wymagań klienta z warunkami zastanymi na działce budowlanej. Naturalne ukształtowanie terenu, widok, roślinność oraz kolorystyka - każdy z tych elementów może posłużyć za punkt wyjścia do stworzenia oryginalnego projektu. Architekci współpracujący z biurem sprawnie łączą podobne inspiracje z innowacyjnymi rozwiązaniami oraz ponadczasową, minimalistyczna estetyką. W ten sposób podkreślają, że otoczenie budynku nie powinno być traktowane jedynie jako jego tło, ale powinno być rozpatrywane jako jego nieodzowny element.

Bliskość natury pozwala na zrozumienie samego siebie. Piękno surowych form znakomicie daje się przełożyć na język współczesnej architektury, która powinna jak najbardziej powracać do korzeni. To także droga do bardziej ekologicznego budownictwa, opartego na korzystaniu z materiałów zaczerpniętych wprost z natury. Sięgający po nieoczywiste rozwiązania architekt Katowice oraz okoliczne miejscowości może zainspirować do dalszych poszukiwań. Czas najwyższy zerwać z nieustannym powielaniem tych samych rozwiązań. W swoim dorobku studio może poszczycić się realizacjami, które harmonijnie wpisują się w otaczający je krajobraz.

biuro architektoniczne Katowice


Inne niż wszystkie - biuro projektowe KatowiceInnowacja, oryginalność oraz odwaga w tworzeniu wyjątkowych koncepcji urbanistycznych. To wszystko znakomicie charakteryzuje realizacje studia - od 2007 roku marka zdobywa rozgłos jako wyjątkowe biuro projektowe. Katowice oraz inne miasta na terenie Polski zmieniają się pod wpływem podobnego podejścia. Praca projektantów już niejednokrotnie była doceniana prestiżowymi nagrodami, a także zadowoleniem osób, które miały okazję współpracować z biurem Genius Loci Architekci. O odwadze projektantów świadczą takie koncepcje tak np. rozplanowanie aparthotelu umiejscowionego pod Katowicami. W zamyśle na jego terenie ma królować cisza oraz zieleń - połączenie innowacyjnych rozwiązań z naturalnym ukształtowaniem otoczenia. Budynki przeznaczone dla gości otoczone są lasem, podziemny garaż pozwala na ukrycie samochodów gości oraz pracowników, a sam ośrodek zachęca do relaksu i utrzymania bliskiego kontaktu z naturą. To niezwykły pomysł, który znakomicie podsumowuje całokształt ducha twórczości biura. W wielu miejscowościach na terenie całej Polski można także podziwiać gotowe realizacje studia, takie jak domy jednorodzinne, hotele oraz oryginalnie zaaranżowane lokale gastronomiczne.

Genius Loci Architekci w swojej działalności stawia na twórczość mocno zakorzenioną w urbanistycznej tradycji miasta - odwołując się do osiągnięć znanych twórców, najbardziej rozpoznawalnych dla regionu miejsc oraz tendencji. Jednocześnie biuro architektoniczne Katowice oraz okoliczne miejscowości stara się zaznajamiać z niestandardowym podejściem, skłaniając do inspiracji otoczeniem. Tym co wyróżnia działalność biura jest stosowanie nowatorskich rozwiązań, a także planowane i realizowane wszystkich zamierzeń w ścisłej konsultacji z klientem. Na każdym etapie trwania prac można liczyć na wsparcie projektantów, którzy czuwają nad sprawnym i dokładnym wcielaniem w życie poszczególnych pomysłów.