pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2020
  • 16 czerwca 2020
  • wyświetleń: 20863

119 dzieci wróciło do przedszkoli w gminie Pszczyna

W poniedziałek,15 czerwca zostały otwarte przedszkola publiczne oraz Żłobek Miejski na terenie gminy Pszczyna. Jak informuje urząd, obiekty i kadra nauczycielska są doskonale przygotowane do przyjęcia najmłodszych i do prowadzenia zajęć. Ostateczna decyzja o tym czy dziecko ma uczęszczać do placówki będzie jednak należała do rodziców. Ratusz podał, że pierwszego dnia po otwarciu, z opieki przedszkolnej skorzystało 119 dzieci.

Przedszkole Publiczne nr 5 w Pszczynie · fot. UM Pszczyna


W poniedziałek, 15 czerwca ponownie otwarte zostały publiczne przedszkola. Pierwszego dnia z opieki skorzystało 119 dzieci. W stałym kontakcie z rodzicami są dyrektorzy przedszkoli. To im z wyprzedzeniem opiekunowie powinni zgłaszać chęć uczęszczania dzieci do placówek.

Przypomnijmy, że w związku ze stanem epidemicznym od 12 marca w gminnych placówkach oświatowych nie były prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Taka decyzja została podjęta przez Ministra Edukacji Narodowej i wynikała z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Postanowieniem rządu ich otwarcie było możliwe od 6 maja, jednakże decyzję ostateczną pozostawiono organom założycielskim. W związku ze wzrostem liczby zakażeń w gminie Pszczyna, wynikającym głównie z badań przeprowadzonych w kopalniach na terenie okolicznych gmin, zadecydowano o wstrzymaniu otwarcia placówek do momentu ustabilizowania sytuacji.

Gmina Pszczyna ponownie otwiera żłobek i przedszkola!
Gmina Pszczyna ponownie otwiera żłobek i przedszkola! · fot. UM Pszczyna


Przez cały ten czas placówki były dokładnie kontrolowane i w każdej chwili gotowe wznowić zajęcia. Przed ponownym otwarciem do placówek dostarczono: 4500 maseczek ochronnych, 10000 par rękawiczek, 536 przyłbic ochronnych oraz 2305 litrów płynów dezynfekcyjnych. Szkolnym i przedszkolnym izolatoriom przekazano 105 fartuchów ochronnych. Ponadto poszczególne placówki oświatowe dokonywały zakupów środków ochrony z własnych budżetów.

Ponowne wznowienie działalności placówek oświatowych nie oznacza obowiązku korzystania z zajęć przez wszystkie dzieci. W każdym przypadku o tym, czy dziecko będzie uczęszczało do żłobka lub przedszkola, decyzję podejmują rodzice.

BM, ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.