pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2020
  • wyświetleń: 5292

Sanepid nie zaleca otwierania placówek oświatowych i instytucji

10 czerwca Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach poinformował, że z uwagi na trudną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pszczyńskiego otwarcie placówek dla dzieci i młodzieży oraz urzędów uważa za niewskazane.

W oparciu o jednoznaczne wskazanie dyrekcji tyskiego Sanepidu, mając na względzie odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, organizacja pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz powiatowych jednostek w najbliższym czasie nie zmieni się. - Urzędnicy cały czas pracują. Możecie Państwo przychodzić do urzędu i w skrzynkach podawczych zostawiać pisma i wnioski. Po załatwieniu danej sprawy telefonicznie zapraszamy po odbiór decyzji, dowodów czy tablic rejestracyjnych. Wiele wniosków wpływa do nas także poprzez platformy elektroniczne - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Nie zostanie również przywrócone prowadzenie bezpośrednich z uczniami zajęć opiekuńczych w klasach I-III w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie oraz konsultacji, zajęć rewalidacyjnych, rewalidacyjno-wychowawczych i zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w powiatowych placówkach.

Jak podkreśla wicestarosta, liczba stwierdzonych nowych zakażeń w powiecie pszczyńskim wciąż rośnie. - Musimy reagować na dane przedstawiane przez Sanepid oraz podejmować decyzje, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom i pracownikom oraz płynność pracy urzędu i naszych jednostek. Prosimy o zrozumienie naszych działań - podkreśla Damian Cieszewski.

Pismo Sanepid
fot. Powiat

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.