pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2020
  • 14 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4865

KŚ wprowadzają wakacyjny rozkład jazdy i połączenia do Zakopanego

W niedzielę, 14 czerwca zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy Kolei Śląskich. Uruchomione zostaną też weekendowe połączenia do Zakopanego.

koleje śląskie
Od 14 VI wakacyjny rozkład jazdy KŚ i połączenia do Zakopanego · fot. Koleje Śląskie


Pociąg Ornak do Zakopanego będzie kursował od 4 lipca do 29 sierpnia w soboty i niedziele. Wyjazd z Katowic zaplanowany został na godzinę 6:26, zaś z Zakopanego w podróż powrotną o 16:15. Ornak przejedzie między innymi przez stacje: Bielsko-Biała, Żywiec, Rabka-Zdrój i Nowy Targ.

Utrudnienia związane z pracami prowadzonymi przez PKP PLK będą w dalszym ciągu dotyczyć linii S1 Częstochowa - Gliwice. Między Zawierciem a Częstochową, podobnie jak w poprzednich miesiącach, ruch będzie prowadzony po jednym torze. Do 1 sierpnia ruch jednotorowy będzie prowadzony na odcinku Myszków - Częstochowa, natomiast 2 sierpnia prace zostaną przeniesione na odcinek Zawiercie - Poraj. Od 14 do 31 lipca na czas robót w stacji Zabrze pociągi będą mogły zatrzymywać się tylko przy jednej krawędzi peronu. Przez cały okres wakacji zostanie też zwiększona liczba pociągów zatrzymujących się na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria.

Przez cały okres trwania "wakacyjnego" rozkładu jazdy (14.06.2020 - 29.08.2020) kontynuowane będą prace linii kolejowej do Wisły Głębce (S6). Oznacza to całkowite wstrzymanie ruchu od Chybia do Wisły Głębce. Podobnie jak wiosną, za odwołane pociągi zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w dwóch relacjach. Linia czerwona będzie kursować w relacji Bielsko-Biała Główna - Wisła Głębce - Bielsko- Biała Główna. Linia zielona obsłuży mniejsze miejscowości pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Ustroniem, gdzie będzie skomunikowana z autobusami ekspresowymi jadącymi z lub do Bielska- Białej. W przypadkach kiedy sytuacja ruchowa nie pozwoli na skomunikowanie autobusów w Ustroniu, relacja linii zielonej zostanie wydłużona do Wisły Uzdrowiska. Autobusy będą skomunikowane z pociągami linii S5 w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej, a w niektórych przypadkach z pociągami linii S61 w Chybiu. Równolegle będą prowadzone prace pomiędzy Czechowicami a Chybiem. Wszystkie pociągi zostaną skierowane przez Zabrzeg Czarnolesie.

Pasażerowie będą musieli liczyć się z utrudnieniami także na linii S13 (Częstochowa - Lubliniec). Od 15 do 29 czerwca na szlaku Blachownia - Herby Stare prowadzone będą prace, które umożliwią prowadzenie ruchu tylko po jednym torze. Ruch jednotorowy będzie prowadzony również pomiędzy Herbami Starymi a Lisowem od 30 czerwca do 28 lipca. Jednotorowa organizacja ruchu będzie obowiązywać także na odcinku Lisów - Kochanowice od 29 lipca do 29 sierpnia aby umożliwić wykonanie niezbędnych działań dla utrzymania infrastruktury.

Do dyspozycji pasażerów 14 czerwca oddany zostanie nowy przystanek w Przyszowicach na linii S76 (Gliwice-Wisła Głębce). Na czas modernizacji linii kolejowej do Wisły Głębce pociąg Kubalonka zostanie przekierowany do Żywca a jego nazwa została zmieniona na Salmopol.

Dodatkowe 6 minut będą musieli dołożyć pasażerowie, którzy od 30 lipca do 20 sierpnia między 9:00 a 15:30 będą kursować linią S8 (Oświęcim - Kluczbork) na odcinku Katowice Zawodzie - Mysłowice. Ze względu na naprawę sieci trakcyjnej pociągi będą jeździć po jednym torze.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach.

BM / pless.pl
źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.