pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4222

Powiat pozyskał 80 tys. zł na doposażenie szkolnej stołówki

Powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie w kwocie 80 tys. zł w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" na doposażenie oraz poprawę standardu kuchni i jadalni w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie.

Stołówka w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie · fot. Powiat


Łączna wartość projektu wyniesie 100 tys. złotych. Powiat pszczyński ubiegał się o 80% dofinansowania planowanego zadania. Początkiem czerwca Urząd Wojewódzki w Katowicach potwierdził przyznanie dofinansowania w kwocie 80 tys. złotych. Pozostała część została zabezpieczona w budżecie powiatu. Realizacja zadania rozpocznie się jeszcze w tym roku.

- Dzięki dofinansowaniu doposażymy i poprawimy standard kuchni oraz jadalni znajdującej się w placówce. Inwestycja będzie obejmować zakup niezbędnego wyposażenia kuchni, pomieszczeń do spożywania posiłków oraz zakup drobnych usług remontowo-adaptacyjnych, w tym m.in. wymianę instalacji i oświetlenia na ledowe - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Ze stołówki Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie korzysta 120 uczniów.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.