pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2020
  • wyświetleń: 7351

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie w akcji #hot16school

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

Ostatnio popularna stała się akcja #hot16challenge2, która wspiera szpitale w walce z koronawirusem. Równolegle wśród szkół w całej Polsce trwa wyzwanie pod nazwą #hot16school, które łączy zarówno pomoc medykom w walce z koronawirusem, jak i promocję szkoły. Teraz III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie, reprezentowane przez dwóch rapujących uczniów, wspomogło akcję pomocy służbom medycznym.Akcja #hot16school daje szansę uczniom i nauczycielom na stworzenie krótkiego utworu, promującego daną szkołę w czasie, kiedy nie można organizować klasycznych dni otwartych placówek i jednocześnie niosącego wsparcie polskiej służbie medycznej w walce z COVID-19.

Podobnie jak w przypadku inicjatywy #hot16challenge2, na koniec każdego utworu szkoła nominuje kolejne placówki, by jak najwięcej instytucji miało szansę wziąć udział w akcji. Czas na odpowiedź została przedłużona do 7 dni z powodu utrudnień organizacyjnych.

Pszczyńskie III LO zostało nominowane przez III Liceum im. Orła Białego w Jaworznie. Samo zaś rzuciło wyzwanie Liceum Ogólnokształcącemu im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz XIV Liceum Ogólnokształcącemu im. Majora Sucharskiego w Katowicach.

Szkoły, które biorą udział w akcji #hot16school nie utworzyły własnej zbiórki, ale zachęcają do wspierania zrzutki "Beef z koronawirusem #hot16challenge" w serwisie siepomaga.pl - tej samej, która jest przypisana do popularnej inicjatywy #hot16challenge2.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj