pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2020
  • wyświetleń: 17000

[WIDEO] Ruszył maturalny maraton! Trzymamy kciuki za maturzystów!

W poniedziałek niemal 400 maturzystów szkół prowadzonych przez powiat pszczyński oraz 126 uczniów III LO rozpoczęło maturalny maraton. Trzymamy za nich kciuki!Absolwenci szkół ponadpodstawowych o godzinie 9.00 przystąpili do pisania egzaminu dojrzałości. W pierwszej kolejności maturzyści mierzą się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Ci, którzy zdecydowali się dodatkowo zdawać język polski na poziomie rozszerzonym, przystąpią do egzaminu o godz. 14.00.

Matura 2020 w I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie - 8.06.2020 · fot. pless.pl


W kolejnych dniach maturzyści obowiązkowo napiszą egzamin z matematyki i języka obcego. Ponadto, każdy abiturient musi zdać egzamin na poziomie rozszerzonym z jednego dodatkowego przedmiotu. W tym roku najczęściej wybieranym przedmiotem maturalnym na poziomie rozszerzonym przez tegorocznych absolwentów liceów i techników szkół powiatowych jest język angielski, następnie matematyka, biologia i geografia.

Maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie - 8.06.2020
Maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie - 8.06.2020 · fot. UM Pszczyna


Najwięcej tegorocznych absolwentów, bo aż 171 osób przystąpiło do matury w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. 168 abiturientów pisze egzamin dojrzałości w "Chrobrym", 40 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie i pięciu w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli. Z kolei 126 osób podeszło do egzaminu maturalnego w III LO.

- W tym roku egzaminy maturalne przebiegają inaczej niż zwykle, nie tylko ze względu na ich zmieniony termin, ale także zgodnie z zasadami zwiększonego reżimu sanitarnego. Jestem pewien, że dzięki zdobytej w ostatnich latach wiedzy i umiejętnościom doskonale sobie poradzicie, a osiągnięte wyniki będą doskonałym wstępem w dorosłe życie - mówi Damian Cieszewski wicestarosta pszczyński, życząc wszystkim maturzystom powodzenia na egzaminie oraz osiągnięcia jak najwyższych wyników.

Matura 2020 w I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie - 8.06.2020 · fot. powiat / I LO im. Boleslawa Chrobrego w Pszczynie


Życzenia wszystkim maturzystom złożył także burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol: - Życzę wszystkim maturzystom osiągnięcia jak najlepszych wyników podczas rozpoczynających się egzaminów maturalnych. Niech okażą się one przepustką do wymarzonych studiów.

Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór!

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.