pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 6773

Jechał trasą DK-1 prawie 180 km/h. Wpadł w ręce grupy Speed

Wczoraj została przeprowadzona policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tych celów wykorzystano nowoczesny laserowy miernik prędkości oraz zaangażowano policyjną grupę Speed.

Akcja pszczyńskiej policji trwała niemalże cały dzień. Rozpoczęła się o 6 rano, a zakończyła o 22.00. Mundurowi wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, a także ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

W działaniach wzięło udział 12 policjantów drogówki. Odnotowano 41 przypadków, w których przekroczenie prędkości przez kierujących w większości zakończyło się wypisaniem mandatu karnego. Wykroczenia zarejestrowano głównie w obszarze zabudowanym. To tam najczęściej kierowcy zapominali o obowiązujących przepisach.

Dla przykładu, pszczyńska grupa SPEED skontrolowała prędkość jadącego trasą DK-1 motocyklisty. Okazało się, że mężczyzna rozpędził swojego ścigacza do prawie 180 km/h. Skończyło się na mandacie i 10 punktach karnych.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.