pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2798

Pawłowice: działalność szkół i przedszkoli nadal zawieszona

W gminie Pawłowice każdego dnia przybywa osób zarażonych koronawirusem, dlatego Wójt Gminy Franciszek Dziendziel, 2 czerwca zwołał Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w sprawie działań profilaktycznych związanych z epidemią.

narada on-line wójta gminy z dyrektorami szkół i przedszkoli
Narada on-line wójta gminy Pawłowice z dyrektorami szkół i przedszkoli - 4.06.2020 · fot. UG Pawłowice


Zespół zdecydował, że urząd gminy oraz jednostki organizacyjne gminy będą funkcjonowały z dotychczasowymi ograniczeniami. Ze względu na brak możliwości zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych do 14 czerwca pozostaną zamknięte wszystkie place zabaw i siłownie na terenie gminy Pawłowice. Nadal można korzystać z boisk szkolnych, ale przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Ograniczenie działalności obiektów publicznych na terenie całego powiatu pszczyńskiego zaleca również dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Tychach. Aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z komunikacji autobusowej od 4 czerwca będzie przeprowadzana regularna dezynfekcja przystanków autobusowych i centrum przesiadkowego.

4 czerwca odbyła się narada on-line wójta gminy z dyrektorami szkół i przedszkoli, którzy zawnioskowali, o dalsze zawieszenie działalności placówek oświatowych w gminie Pawłowice. Wójt oraz uczestnicy spotkania podjęli decyzję o zawieszeniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych w przedszkolach do 12 czerwca oraz zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych do 19 czerwca. Dłuższy termin wstrzymania działalności szkół podyktowany jest również koniecznością przeprowadzenia w bezpiecznych warunkach egzaminu ósmoklasisty. Zarówno egzamin ósmoklasisty, jak i matury odbędą się w zaplanowanych terminach.

Przypominamy, aby ograniczać przebywanie w miejscach publicznych i stosować się do odpowiednich zaleceń sanitarnych.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.