pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3596

Wójt gminy Suszec nie otworzy przedszkoli i szkół do 14 czerwca

W gminie Suszec w dalszym ciągu - do 14 czerwca - pozostają zawieszone przedszkola gminne, oddziały przedszkolne, edukacja w klasach I-III oraz inne zajęcia w szkołach podstawowych.

Przedszkole Publiczne w Suszcu
Przedszkole Publiczne w Suszcu · fot. google.com


Komunikat wójta gminy SuszecZe względu na dalej występujące zakażenia koronawirusem i wzrost liczby osób przebywających na kwarantannie na terenie powiatu i gminy oraz w oparciu o opinię Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach z dnia 25 maja, który uznał otwieranie placówek za niewskazane, mając na względzie bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników szkół i przedszkoli, na wniosek dyrektorów szkół i przedszkoli z dnia 3 czerwca do dnia 14 czerwca przedszkola i oddziały przedszkolne oraz edukacja w klasach I-III , zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, rewalidacyjne, konsultacje dla uczniów i w bibliotece szkolnej zostają dalej zawieszone. Zgodnie z Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zdalne nauczanie będzie kontynuowane do zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

W zależności od sytuacji epidemiologicznej na naszym terenie, dalsze decyzje do końca roku szkolnego będą podejmowane z pełnym zachowaniem bezpieczeństwa i poprawą sytuacji epidemiologicznej na terenie gminy i powiatu pszczyńskiego.

Dziękuję rodzicom za zrozumienie sytuacji. Życzę wszystkim dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom i dyrektorom szkół wytrwałości oraz zdrowia, a osobom będącym na leczeniu czy kwarantannie szybkiego powrotu do normalności.


wójt gminy Suszec
Marian Pawlas

BM / pless.pl
źródło: UG Suszec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.