pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4370

III Liceum Ogólnokształcące przygotowane do matur

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie jest przygotowane do przeprowadzenia egzaminu maturalnego. Osoby zarządzające placówką podejmują starania, aby uczniowie podeszli do matur w jak najlepszych warunkach.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
III Liceum Ogólnokształcące przygotowane do matur · fot. BM / pless.pl


Ze względu na pandemię koronawirusa matury zostały przesunięte o miesiąc i rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego. Maturalny maraton potrwa do 29 czerwca. W tym czasie odbywać będą się wyłącznie egzaminy pisemne. Część ustna matur została odwołana.

Koronawirus sprawił, że egzaminy odbędą się też w innych niż dotychczas okolicznościach, a podczas matur obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia. Krzesła i ławki będą przed egzaminami zdezynfekowane. Między zdającymi obowiązywać będzie odstęp co najmniej 1,5 metra. Maturzyści muszą pamiętać o zakrywaniu nosa i ust podczas przemieszczania się po szkole. Maseczki będą mogli zdjąć natomiast w momencie zajęcia miejsca na sali egzaminacyjnej. Powinni również pamiętać o zabraniu ze sobą własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla czy kalkulatora.

Dla wielu zdających te zmiany mogą oznaczać dodatkowy stres. Dyrekcja i nauczyciele zadbają jednak, aby był on jak najmniejszy. W pszczyńskim liceum maturzyści otrzymają przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego maseczkę oraz płyn do dezynfekcji rąk.

W III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie nad prawidłowym przebiegiem matur czuwać będzie komisja złożona z 87 nauczycieli.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie" podaj