pless.pl

Wiadomości

  • 4 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1237

Ubezpieczenie od awarii samochodu - sprawdź, dlaczego warto

Materiał partnera:

Właśnie potrzebujesz gotówki, a twój portfel świeci pustkami? Pamiętaj, że nie jesteś w beznadziejnej sytuacji nawet wtedy, kiedy bank właśnie odmówił ci kredytu. Swój problem rozwiążesz, korzystając z pożyczek online. Aby jednak wybrać jak najlepszą ofertę i szybko otrzymać zastrzyk finansowy, warto dokładnie przeanalizować wszystkie propozycje pożyczkodawców.

Ubezpieczenie od awarii samochodu - sprawdź, dlaczego warto


Samochody zawsze psują się w najmniej spodziewanym momencie - w dzień przed wakacjami, w święta, dni wolne czy też w ciemnym lesie na uboczu. Na pewno nie raz miałeś taką sytuację. W takich chwilach można skorzystać z pomocy bliskich lub firmy holowniczej, ale tylko ubezpieczenie assistance zapewni Ci całkowite wsparcie. Poznaj szczegóły polisy od awarii pojazdu!

Każdy pragnie, żeby jego samochód się nie psuł. To oczywiste. Nagła awaria pojazdu niszczy misternie ułożony plan dnia, a jeśli usterka jest poważna, wpływa również na codzienne życie właścicieli. Do tego, w przypadku, gdy, samochód psuje się np. w dużej odległości od domu lub za granicą, pojawia się problem z powrotem do domu! To na pewno nie jest komfortowa sytuacja. Dlatego, aby uchronić się przed negatywnymi skutkami awarii auta, warto wykupić ubezpieczenie assistance.

Co to jest polisa assistance?Assistance to inaczej wsparcie. I w tym słowie zawiera się wszystko, co oferuje ten rodzaj ubezpieczenia. Polisa assistance to pomoc na drodze, parkingu, na wakacjach lub w drodze do pracy. Obejmuje usługi:

  • techniczne, takie jak: holowanie pojazdu na wybrane miejsce, naprawa samochodu, użyczenie auta zastępczego, uruchomienie silnika,
  • zdrowotne, takie jak: opieka medyczna dla kierowcy i jego rodziny,
  • informacyjne, takie jak: pomoc w znalezieniu najbliższego warsztatu samochodowego lub stacji benzynowej.


Ubezpieczenie assistance (https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-assistance/) jest całkowicie dobrowolne. Co ciekawe, z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj wsparcia. W ciągu 5 lat liczba użytkowników polisy assistance wzrosła z 1,1 do 2,3 milionów. To pokazuje, jak bardzo Polacy zaczęli doceniać gwarancję pomocy w każdym momencie.

Po co mi assistance?Ubezpieczenie od awarii samochodu to rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują, także za granicę. Jeśli auto zepsuje się w dużej odległości od domu, ubezpieczyciel zobowiązuje się do zorganizowania noclegu dla kierowcy, transportu na miejsce, a także do użyczenia pojazdu zastępczego.

Tę polisę powinni także rozważyć właściciele starszych pojazdów, które często psują się bez konkretnej przyczyny. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, wystarczy skontaktować się z biurem obsługi klienta. Wówczas na miejsce zdarzenie przyjedzie samochód holowniczy i zabierze zepsuty pojazd do mechanika. A w przypadku, kiedy po prostu rozładował Ci się akumulator, przyjdzie osoba z boosterem - urządzeniem rozruchowym.
W bardziej rozbudowanych wersjach assistance gwarantuje także opiekę nad dziećmi lub zwierzętami, jeśli jesteś ich jedynym opiekunem i znalazłeś się w szpitalu.

Jesteś zainteresowany szczegółami? Zobacz więcej w artykule "Ubezpieczenie od awarii samochodu".

Jak wybrać tanie ubezpieczenie od awarii samochodu?Czujesz, że assistance jest Ci niezbędne do tego, żeby czuć się bezpiecznie, ale nie chcesz przepłacać za dodatkową usługę? Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do obecnego ubezpieczyciela i zapytanie o rozszerzenie pakietu już posiadanego ubezpieczenia komunikacyjnego. Niektóre towarzystwa oferują atrakcyjne warunki dla osób, które wcześniej wykupiły np. OC.

Innym sposobem na znalezienie taniego assistance jest skorzystanie z kalkulatorów na stronach porównywarek ubezpieczeń samochodowych. Po wprowadzeniu danych swoich i pojazdu otrzymasz pełne zestawienie proponowanych składek. Przed podjęciem decyzji dokładnie zapoznaj się z OWU - ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Tam znajdziesz wszystkie zasady postępowania ubezpieczyciela w przypadku wystąpienia awarii.