Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lutego 2006
  • wyświetleń: 10260

Śnieg na dachach - podsumowanie

Śnieg na dachach - podsumowanie


Sześć mandatów karnych na łączną kwotę 1400zł nałożyła specjalna komisja, która sprawdzała w ostatnich dniach czy na dachach budynków nie zalega śnieg i lód. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał również 4 decyzje nakazujące usunięcie zalegającego śniegu i wyłączeniu z użytkowania części obiektu. Wśród tych obiektów znalazły się aż 4 szkoły, gdzie z użytku wyłączone zostały sale gimnastyczne!

mot / pless.pl

Na zdjęciu komisja podczas pracy, fot. Powiat

-------------------

Informacja z 2006-02-01, godz. 9.00

Uwaga właściciele, zarządcy i administratorzy budynków i innych obiektów budowlanych na terenie powiatu pszczyńskiego - dzisiaj (1 luty) od godz. 8.00 są przeprowadzane kontrole w obiektach podwyższonego ryzyka.

Specjalnie powołana Komisja Kontrolna w składzie - Adam Kania (przedstawiciel Starosty), Piotr Kurczyk (asp sztabowy KPP Pszczyna), Jacek Włodarek (kpt PSP w Pszczynie) oraz Mariusz Kozik (Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego) sprawdza czy na dachach budynków nie zalega śnieg i lód, który może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa obiektu i przebywających w nim ludzi.

Z informacji przekazanych nam przez Starostwo Powiatowe wynika, że dzisiaj (środa) na terenie gminy Pszczyna zostanie skontrolowanych 18 obiektów. Jutro natomiast pracować będą dwie komisje, które sprawdzą pozostałe obiekty z list przygotowanych przez Wójtów i Burmistrza, a zweryfikowanych przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Łącznie w dniach 1-6 luty zostanie skontrolowanych 115 obiektów. W przypadku stwierdzenia zbyt dużej warstwy śniegu stwarzającej zagrożenie dla użytkowników, obiekty te zostaną czasowo wyłączone z użytkowania.

Komisja Kontrolna została powołana w poniedziałek podczas posiedzenia Zespołu Reagowania Kryzysowego Powiatu Pszczyńskiego. Działać zgodnie z Rozporządzeniem Porządkowym nr 1/2006 Wojewody Śląskiego z dnia 29 stycznia 2006 www.powiat.pszczyna.pl/dokumenty/rozporzadzenie2901.gif class=dodaj target=_blank>[zobacz rozporządzenie].

mot / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.