pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4490

Ministerstwo: pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie sprawnie realizuje pomoc dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej, co podkreślił na specjalnej konferencji w pszczyńskim urzędzie wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stanisław Szwed.

Wizyta wiceministra w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie - 1.06.2020 · fot. Powiat


- Chronimy miejsca pracy. Rozwiązania z tarczy kierujemy do różnych grup - osób samozatrudnionych, mikroprzedsiębiorców i większych firm. Do tej pory do przedsiębiorców z województwa śląskiego trafiło 1,5 mld zł w ramach różnych instrumentów tarczy antykryzysowej - mówił Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nie bez przyczyny odwiedził Pszczynę - tutejszy Powiatowy Urząd Pracy wskazał jako ten, które bardzo dobrze radzi sobie z realizacją wniosków przedsiębiorców, którzy utracili część dochodów ze względu na pandemię koronawirusa.

Wiceminister o działaniu tarczy rozmawiał z wicewojewodą śląskim, Janem Chrząszczem, starostą pszczyńskim, Barbarą Bandołą oraz dyrektor PUP w Pszczynie, Bernadetą Sojką-Jany.

Wizyta wiceministra w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie - 1.06.2020
Wizyta wiceministra w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie - 1.06.2020 · fot. Powiat


Jak zaznaczyła Bernadeta Sojka-Jany, powiat pszczyński zawsze charakteryzowała niska stopa bezrobocia oraz bardzo duża liczba podmiotów gospodarczych. - Mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest w naszym powiecie 12 100, z tego aż 9 000 firm to jednoosobowe działalności gospodarcze. Mając tę wiedzę priorytetem staje się realizacja tarczy antykryzysowej na naszym terenie, dbałość o miejsca pracy, ich ochronę, ochronę pracodawców i przedsiębiorców - zaznaczyła dyrektor PUP. Właśnie na to zadanie Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie pozyskał 41,5 mln zł, z czego do dnia dzisiejszego wydatkowano już 13 mln zł. By płynnie wypłacać przedsiębiorcom środki, urząd pracuje od 6.00 do 21.00, w tym także w soboty. - Urzędy pracy mają świadomość jaka jest nasza misja i w dbałości o miejsca pracy musimy podjąć wszelkie działania. Dziękuję staroście za wsparcie, bo przy realizacji tarczy pomagają nam także pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie - dodała dyrektor.

Starosta Barbara Bandoła w rozmowie z wiceministrem podkreśliła konieczność uruchomienia tarczy również dla samorządów. - Jednostki samorządu terytorialnego bardzo odczuwają skutki spowolnienia gospodarczego. Pomoc państwa jest niezbędna, bo to samorządy realizują inwestycje, które są motorem napędowym lokalnej gospodarki - zaznaczyła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Wiceminister spotkał się także z właścicielami i dyrekcją pszczyńskiej firmy Greń, która otrzymała wsparcie z jednego z instrumentów tarczy.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.