pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2020
  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 6626

Udana akcja sprzątania cmentarza żydowskiego w Pszczynie

4 czerwca odbyło się pierwsze w tym roku porządkowanie cmentarza żydowskiego w Pszczynie. Na apel opiekuna cmentarza, Sławomira Pastuszki o pomoc w pracach odpowiedziało ponad 15 osób.

Pierwsza akcja sprzątania cmentarza żydowskiego - 04.06.2020 · fot. Sławomir Pastuszka


W ostatnich dniach Pastuszce udało się oczyścić spory kawałek starej części cmentarza z zalegających od jesieni liści. Okazało się jednak, że potrzebne są dodatkowe ręce do pracy, bo teren jest rozległy. Dlatego w czwartek, 4 czerwca została zorganizowana akcja sprzątania kirkutu. Można było przyjść o dowolnej porze i poświęcić dowolną ilość czasu. Do prac zgłosiło się kilkunastu ochotników. Wspólnie niemal całkowicie oczyścili z liści i innych odpadów zielonych starą część cmentarza, która zajmuje połowę jego powierzchni.

Sprzątanie stanowiło okazję, aby zobaczyć cmentarz w nowej odsłonie i zrobić bezinteresownie coś dobrego. Pastuszka przy okazji odpowiadał na pytania dotyczące kirkutu. Sławomir Pastuszka swoim pomocnikom składa serdeczne podziękowania za poświęcony czas i energię.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.