pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020
  • 3 czerwca 2020
  • wyświetleń: 16506

Zmieniona org. ruchu pieszych wokół ronda im. Larysza - wyjaśnienie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Wzdłuż ul. Kościuszki do ronda im. Larysza poprowadzona została ścieżka pieszo-rowerowa. Na krótkim jej odcinku zmieniono organizację ruchu. Dlaczego?

Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Kościuszki - 24.05.2020 · fot. Andrzej Grynpeter


Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu w rejonie ronda im. Józefa Larysza spotkało się z licznymi głosami niezadowolenia wśród mieszkańców. W związku z powyższym zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.

- Mamy świadomość pewnego utrudnienia. W tym przypadku zmiany podyktowane zostały przepisami. Jest zbyt wąsko, aby na wysokości ronda utrzymać zarówno ruch rowerowy, jak i pieszy. Sytuacja mogłaby ulec zmianie po wycięciu ogromnego dębu. Jakiś czas temu podjęliśmy decyzję o tym, że do wycinki zdrowych drzew dochodzi tylko i wyłącznie w sytuacjach koniecznych, gdy nie ma innego wyjścia. W tym konkretnym przypadku rozwiązaniem była zmiana organizacji ruchu - tłumaczy Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Kościuszki - 24.05.2020
Ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Kościuszki - 24.05.2020 · fot. Andrzej Grynpeter


Pierwotnie informowaliśmy, że na odcinku od przejścia dla pieszych na ul. Kościuszki przy rondzie im. Larysza do przejścia dla pieszych na ul. Bogedaina (od strony Szkoły Podstawowej nr 1) obowiązuje zakaz ruchu pieszych. Jak się dowiedzieliśmy, sprawa przedstawia się jednak inaczej.

Znak C-16a, który został postawiony w okolicy ronda im. Józefa Larysza, nie jest znakiem zakazu. To koniec znaku nakazu. Znak ten odczytywany jest co prawda jako koniec drogi dla pieszych, lecz stosuje się go w celu wskazania miejsca, w którym kończy się droga przeznaczona wyłącznie dla pieszych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, znakiem, który wprowadza zakaz ruchu pieszych, jest znak B-41 i stosowany jest w miejscach, w których poruszanie się stanowiłby zagrożenia zarówno dla pieszych i pojazdów poruszających się po tej samej drodze. Tutaj takiego znaku nie ma.

Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj