pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020
  • wyświetleń: 911

Dobra praca - czym się charakteryzuje?

Materiał partnera:

Wiele osób oceniając, czy jakaś Praca jest dobra, czy nie myśli wyłącznie o zarobkach. Jeśli zarabiamy dużo, Praca jest dobra, jeśli mało, zła. Jednak okazuje się, że zarobki wcale nie są najważniejsze. Wiele innych czynników ma wpływ na to, czy uważamy daną posadę za odpowiednią dla nas.

Dobra praca - czym się charakteryzuje?


Która praca jest dobra?Oprócz wysokiego wynagrodzenia coraz częściej dla pracowników liczą się również inne kwestie:

  • 1. Atmosfera w pracy. Ludzie, którzy są wycofani i męcząc ich relacje z innymi, czują się zaszczuci w towarzystwie wiecznie rozmawiających, szukających interakcji członków zespołu. Tego typu atmosfera nie jest przyjazna dla introwertyków, którzy potrzebują skupienia, by wykonywać swoje obowiązki. Inni natomiast uwielbiają, rozmawiać pracując. Dla tych osób komunikatywny zespół współpracowników stworzy idealne środowisko pracy.
  • 
2. Kompetencje. To, czy dany pracownik jest dobry w tym, co robi, jest kluczowe, w kontekście jego samooceny. Jeśli codziennie przychodzi do pracy i wykonuje ją na niskim albo średnim poziomie, wciąż jest poprawiany i pouczany, nie czyni progresu, to nie jest dla niego dobra praca. Inni mogą na tym samym stanowisku realizować się i czuć dowartościowani.
  • 
3. Praca dopasowana do charakteru. Oferty Pracy zamieszczane na profesjonalnych, wiarygodnych portalach takich jak Pracuj.pl, mają zazwyczaj zamieszczony szczegółowy opis, dotyczący nie tylko wymagań związanych z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, ale również naświetlającym typ osobowości, jaki jest preferowany do wykonywania danego zawodu. Dzięki temu już na etapie aplikowania do danej firmy wiemy, czy na danym stanowisku potrzebna jest osoba spokojna, komunikatywna, czy energiczna, pracująca szybko, a może dokładnie i precyzyjnie.
  • 4. Poziom trudności wykonywanej pracy powinien być na tyle wysoki, by stanowiła ona dla nas wyzwanie. Jednak jeśli wykonywane obowiązki nas przerastają, są za trudne działa to negatywnie i nie motywuje do pracy.