pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2020
  • wyświetleń: 4094

Ulica Zapłocie w Pawłowicach z zezwoleniem na realizację

Gmina Pawłowice otrzymała zezwolenie na realizację inwestycji drogowej na ul. Zapłocie (tzw. ZRID). Droga ta pełni szczególnie ważną funkcję komunikacyjną. Stanowi objazd na wypadek zalania drogi powiatowej ul. Wyzwolenia, biegnącej przez teren szkód górniczych.

Ulica Zapłocie w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


W pierwszej połowie czerwca, po uchwaleniu stosownych zmian w budżecie gminy, urząd ogłosi postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę robót. Z uwagi na trwające prace na DW933 ul. Pszczyńskiej i towarzyszące im objazdy, w pierwszym etapie zadania prace obejmą odcinek drogi od torów kolejowych do ul. Wyzwolenia (w kierunku na Pszczynę). Nowa nawierzchnia jezdni będzie miała 5,5 metra szerokości a szerokość chodnika wyniesie dwa metry.

W ramach zadania będzie przebudowane odwodnienie w postaci przydrożnych korytek, rowów oraz kanalizacji deszczowej. Przebudowana zostanie też sieć energetyczna oraz oświetlenie drogowe. Gmina wystąpiła również z wnioskiem do kopalni KWK Pniówek o zwrot kosztów z tytułu szkód górniczych występujących w tym rejonie. Drugi odcinek ulicy jest zaplanowany do przebudowy w przyszłym roku.

Właściciele nieruchomości znajdujących się przy ul. Zapłocie, którzy są stronami w postępowaniu, otrzymają zawiadomienie o decyzji wydanej przez Wydział Architektury Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.