pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3321

Pszczyna: kolejne 145 tys. zł na zakup komputerów dla uczniów

Pszczyna ponownie pozyskała dofinansowanie w kwocie blisko 145 tysięcy złotych na zakup komputerów. Niezbędny do pracy sprzęt otrzymają uczniowie wszystkich zarządzanych przez gminę szkół.

W połowie maja Urząd Miejski w Pszczynie złożył wniosek w ramach projektu "Zdalna szkoła + ", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju. Celem programu jest zakup sprzętu komputerowego i pomoc uczniom w okresie kwarantanny oraz po jej zakończeniu. Jest to już druga tura Programu, w ramach którego gminy mogą sfinansować zakup sprzętu komputerowego na potrzeby zdalnego nauczania. W pierwszej turze gmina pozyskała 100 tys. na zakup 40 komputerów (aktualnie w trakcie wykonania jest umowa z Wykonawcą).

Za pozyskaną kwotę gmina zakupi 57 laptopów wraz z ich ubezpieczeniem. Nowe urządzenia zostaną rozdysponowane między 19 szkołami z gminy Pszczyna. Sprzęt na zasadach bezpłatnego użytkowania trafi do 57 uczniów ze szkół podstawowych w tym rodzin wielodzietnych.

Aktualnie czekamy na podpisanie umowy o przyznanie grantu.

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.