pless.pl

Wiadomości

  • 30 maja 2020
  • wyświetleń: 1229

Bezpieczeństwo cyfrowe w firmie. Jak o nie zadbać?

Materiał partnera:

Współczesne firmy posiadają bardzo wiele ważnych danych, które są przechowywane w wersji cyfrowej. Są one kluczowe dla funkcjonowania firmy, dlatego niezbędne jest ich zabezpieczenie.

Ochrona anty DDoS
Jeśli prowadzisz serwis internetowy, niezbędne jest zainwestowanie w ochronę przeciwko atakom DDoS, które mają na celu zablokowanie strony lub działań całej firmy. Dla wielu przedsiębiorstw sprawnie działająca strona internetowa jest niezbędna, a przerwy w jej działaniu prowadzą do dużych strat finansowych - np. w sklepach internetowych. Wybierając serwer, na którym będzie umieszczona firmowa strona, koniecznie sprawdź, jakiej ma jakości zabezpieczenie anty DDoS.

Częste kopie zapasowe chronią plikiRegularne tworzenie kopii zapasowych najważniejszych plików chroni przed utratą ważnych danych. Dlatego backup musi być sporządzany z głową. Wdróż automatyczne tworzenie kopii zapasowych w regularnych odstępach czasu - co tydzień lub codziennie, w zależności od wagi danych, którymi się zajmujesz. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie reguły 3-2-1. Co to oznacza?

Reguła 3-2-1 przy tworzeniu kopii zapasowych:
  • Dane, które chcesz chronić, przechowuj w trzech egzemplarzach,
  • Na dwóch różnych nośnikach,
  • A jeden z nich powinien być poza siedzibą firmy.


Gdzie możesz przechowywać dane? Najprostszym rozwiązaniem dla małych firm jest regularne podłączanie dysku zewnętrznego, na które ręcznie kopiowane są dane. Innym sposobem, który wymaga mniej pracy, jest podłączenie do sieci firmowej serwera NAS (Network Attached Storage). Dzięki temu możemy uruchomić automatyczny proces regularnego tworzenia kopii. Jeszcze innym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty jednego z data center.

Centrum danych - bezpiecznie przechowuj daneWłasne serwerownie i infrastruktura informatyczna to zbyt duży wydatek dla wielu firm. Dlatego często decydują się na usługi data center. Centrum danych chroni Twoje pliki 24 godziny na dobę - nad urządzeniami czuwa sztab inżynierów. Pomieszczenie, w którym znajdują się serwery, jest prawdziwą fortecą. Własne źródła zasilania oraz ochrona fizyczna i sieciowa nośników gwarantują bezpieczeństwo - dlatego jeśli potrzebujesz kopii naprawdę ważnych plików, warto rozważyć tę opcję.