pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2020
  • 1 czerwca 2020
  • wyświetleń: 41041

[ZDJĘCIA] Intensywne opady deszczu spowodowały lokalne podtopienia

Udrażnianie przepustów, wypompowywanie wody z zalanych piwnic i kontrola wałów powodziowych - w niedzielę takie działania prowadzili strażacy na terenie powiatu pszczyńskiego. Intensywne opady deszczu spowodowały także wzrost stanów rzek Wisły i Iłownicy oraz przekroczenie stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na posterunkach wodowskazowych. W związku z tym wojewoda śląski Jarosław Wieczorek ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe m.in. na terenie naszego powiatu.

terazwgoczałkowicach,goczałkowicezdrój,goczałkowice,rzekawisła,wisła,pszczyna,powiatpszczynsk
Poziom wody w Wiśle coraz większy #terazwgoczałkowicach #goczałkowicezdrój #goczałkowice #rzekawisła #wisła #pszczyna #powiatpszczynski #deszczowo #pless - 31.05.2020 · fot. pless.pl


W związku z intensywnymi opadami deszczu strażacy zostali wezwani do kilkunastu interwencji na terenie naszego powiatu. Trudna sytuacja miała miejsce m.in. przy skrzyżowaniu ul. Zdrojowej oraz ul. Cieszyńskiej w Pszczynie. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, istniało realne ryzyko podtopień kilku posesji przy ul. Zdrojowej. Odnotowano także interwencję przy ul. Bielskiej, gdzie konieczne było udrożnienie przepustów.

Akcja straży pożarnej przy ulicy Zdrojowej - 31.05.2020 · fot. Kolonia Jasna


Strażacy działali także w gminie Miedźna, głównie w Górze oraz Woli. Tu działania polegały przede wszystkim na domykaniu klap przepustów na wałach przeciwpowodziowych, kontroli wałów, jak również udrożnieniu przepustów.

Loading...


Intensywne opady deszczu doprowadziły do zalania piwnic budynków jednorodzinnych. Akcje wypompowywania wody z obiektów strażacy prowadzili w Piasku oraz w Krzyżowicach.

Mając na uwadze zanik opadów deszczu oraz ciągłe obniżanie się stanów wody na posterunkach wodowskazowych wojewoda śląski Jarosław Wieczorek z dniem 1 czerwca odwołał pogotowie przeciwpowodziowe. Pogotowie przeciwpowodziowe nie obowiązuje już na terenie powiatów: pszczyńskiego, bielskiego i bieruńsko-lędzińskiego.

BM, mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.