pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2020
  • wyświetleń: 2083

Powiat przekaże niemal 100 tys. zł na wsparcie służb mundurowych

Powiat pszczyński w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom wesprze finansowo Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie oraz Komendę Powiatową Policji w Pszczynie.

wsparcie służb mundurowych
Powiat przekaże niemal 100 tys. zł na wsparcie służb mundurowych · fot. Powiat


Pomoc finansowa w wysokości 50 tys. zł trafi do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. Środki zostaną przeznaczone na bieżące wydatki, obejmujące zapewnienie możliwości reagowania na zagrożenia występujące na terenie powiatu oraz poprawę zdolności funkcjonalno-technicznych w tym zakresie.

Wsparcie otrzymają także funkcjonariusze policji. W ramach akcji "sponsoring" powiat pszczyński przekaże Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie 42,5 tys. zł na współfinansowanie zakupu samochodu służbowego w wersji nieoznakowanej.

Nagrody za szczególne osiągnięcia w służbie zostaną przyznane wyróżniającym się policjantom Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie i komisariatów, którzy realizują zadania z zakresu służby prewencyjnej. Środki w wysokości 5 tys. zł zabezpieczono na ten cel w budżecie powiatu pszczyńskiego.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest naszym priorytetem. Samorządy również odczuwają spowolnienie gospodarcze, jednak mimo mniejszych wpływów do budżetu, wspieramy służby mundurowe, aby mogły realizować swoje zadania na najwyższym poziomie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.