pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2020
  • wyświetleń: 2426

Działalność szkół i przedszkoli w Pawłowicach nadal zawieszona

W czwartek, 28 maja wójt Franciszek Dziendziel po raz kolejny spotkał się na naradzie z dyrektorami placówek oświatowych. Podjęto decyzję o zawieszeniu działalności publicznych przedszkoli na kolejny tydzień, czyli do 5 czerwca.

Nieczynne będą również przedszkola niepubliczne. Jedynie żłobek w Osiedlu Pawłowice funkcjonuje od połowy maja, świadcząc opiekę dla 16 dzieci. Nadal zamknięte pozostają szkoły, a edukacja, konsultacje i zajęcia rewalidacyjne odbywają się zdalnie.

Powiatowy Inspektor Sanitarny Grzegorz Gołdynia w rozmowie z wójtem sugerował pozostawienie zamkniętych placówek nawet do 12 czerwca, z uwagi na ciągle rozwijające się zakażenia w gminie Pawłowice, jednak ostateczna decyzja o ewentualnej kontynuacji zdalnego funkcjonowania placówek zostanie podjęta 4 czerwca, podczas kolejnej narady wójta z dyrektorami szkół i przedszkoli.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.