pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2020
  • wyświetleń: 3205

Ponad 12 mln zł u przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego

Kolejnych 15 mln zł, a łącznie już 41,5 mln zł ma do dyspozycji Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie na wsparcie rynku pracy w związku z epidemią koronawirusa. Pracodawcom z powiatu pszczyńskiego wypłacono do tej pory niemal 12,3 mln zł.

Jak informuje dyrektor jednostki, Bernadeta Sojka-Jany, 26 maja urząd pozyskał z rezerwy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kolejnych 15 mln zł, a łącznie już 41,5 mln zł dla przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego. - To nasz 6-letni budżet, który musimy rozdysponować w okresie do trzech miesięcy. Dokładamy wszelkich starań, aby sprawnie realizować pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej na rzecz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatu pszczyńskiego. 30 osób wykonuje swoje zadania w dwóch zespołach, a praca odbywa się w godz. od 6.00 do 21.00. Mamy także pomoc pracowników Starostwa Powiatowego - mówi Bernadeta Sojka-Jany.

Zadania związane ze wsparciem przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej pszczyński PUP realizuje od początku kwietnia. O środki mogą ubiegać się firmy, które w wyniku COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji.

Do 28 maja przedsiębiorcy z powiatu pszczyńskiego złożyli 4 237 wniosków o pożyczkę, 306 wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej oraz 457 wniosków o dofinansowanie wynagrodzenia pracowników. Wpłynęły również cztery wnioski organizacji pozarządowych. Do tej pory Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie przelał na konta przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego niemal 12,3 mln zł.

Grafika wsparcie dla przedsiębiorców


- Każdego dnia przedsiębiorcy z naszego powiatu składają ok. 100 wniosków o wsparcie, łącznie wpłynęło ich już ok. 5000. Niemal połowa z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie, a środki wypłacono na konta firm. W naszym powiecie aż 11,7 tys. podmiotów to mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których instrumenty realizowane przez urząd pracy są skierowane - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. - Praca urzędu od samego początku zorganizowana jest w sposób efektywny i bezpieczny. Nie możemy dopuścić do objęcia kwarantanną części pracowników. Proszę o zrozumienie takiej organizacji. Pomoc realizowana jest na bieżąco, a wsparcie cały czas wypływa do firm - podkreśla starosta.

Drugą ważną częścią działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie jest pomoc osobom bezrobotnym. Od 1 do 27 maja zarejestrowanych zostało 171 bezrobotnych. Jest to liczba porównywalna do poprzednich miesięcy. Rozpatrywane są wnioski o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej, przyznawane staże i inne instrumenty wsparcia rynku pracy.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.