Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 maja 2020
  • 6 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3969

#zwiedzajbezpiecznie Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Zapraszamy do odwiedzin Muzeum Zamkowego w Pszczynie, które po czasie kwarantanny społecznej ponownie otworzyło swoje podwoje dla publiczności.

park, pszczyna, muzeum, zamek, wiosna
Od 2 czerwca znów można zwiedzać Muzeum Zamkowe · fot. pszczyna.tv


- Dołożyliśmy wszelkich starań, by po ponownym otwarciu umożliwić naszym gościom zwiedzanie bezpieczne i komfortowe poprzez ścisłe zastosowanie zaleceń służb sanitarnych. Przede wszystkim zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dla zwiedzających. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wprowadzaliśmy szereg środków ostrożności jak obowiązek dezynfekcji rąk, zasłaniania ust i nosa zakładania ochraniaczy na obuwie oraz zachowania dwumetrowego dystansu między sobą - informuje dyrektor Muzeum Zamkowego, Maciej Kluss.

Zmianie uległy również godziny otwarcia Muzeum, wprowadzono też limit wejść na wystawy. Bilety wstępu dostępne są w cenie biletów ulgowych. Zachęcamy też do zakupu biletów online oraz transakcji bezgotówkowych. Zwiedzanie na razie tylko indywidualne, odbywa się według zmienionej trasy obejmującej ekspozycję XIX i XX wieku oraz Zbrojownię. Tymczasowo zawieszone zostały oprowadzania z przewodnikiem, w zamian Muzeum udostępnia za symboliczna opłatą audioprzewodnik w formie mobilnej aplikacji do pobrania na miejscu.

Zabytkowy kompleks Stajni Książęcych zostanie otwarty w najbliższym czasie. Dla zwiedzających dostępny jest park wokół Zameczku Myśliwskiego Promnice.

Muzeum w dalszym ciągu kontynuuje działalności online. Pracownicy zachęcają do korzystania z przygotowanych materiałów na stronie internetowej i portalach społecznościowych. W "Recepcie na wiedzę" zamieszczane są materiały o codziennym życiu i zwyczajach dawnych mieszkańców Zamku, historii Muzeum, wystawach stałych i czasowych czy wybranych obiektach z bogatej kolekcji Muzeum. "Zobacz moje Muzeum" jest propozycją spacerów po wystawach prezentowanych na kanale YouTube, na które zapraszają pracownicy Muzeum. Polecamy również wirtualne zwiedzanie unikatowych, pięknych wnętrz Zamku pszczyńskiego.

zwiedzaj bezpiecznie

BM / pless.pl, źródło: Muzeum Zamkowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.