pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2020
  • wyświetleń: 1902

Nieodpłatną poradę prawną uzyskasz bez wniosku i oświadczenia

W czasie epidemii nieodpłatne porady prawne i obywatelskie udzielane są telefonicznie. Od 25 maja mieszkańcy nie muszą już przesyłać wniosku o uzyskanie porady na odległość ani oświadczenia.

darmowe porady prawne


Od 1 kwietnia do odwołania wprowadzone zostały szczególne zasady funkcjonowania punktów nieodpłatnych porad prawnych i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Porady prawne i obywatelskie udzielane są telefonicznie. Do tej pory, zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby zainteresowane musiały przesłać wniosek i oświadczenie. Teraz wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (32) 449-23-78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz ustalić termin porady. W umówionym terminie z numeru zastrzeżonego zadzwoni do nas adwokat, radca prawny lub doradca obywatelski.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń.

Z darmowej pomocy adwokatów i radców mogą skorzystać osoby uprawnione, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniający innych osób w ciągu ostatniego roku.

Do pobrania:

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.