Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 maja 2020
  • wyświetleń: 5867

Suszec: przedszkola i edukacja w klasach I-III zawieszone do 7 czerwca

W gminie Suszec przedszkola gminne, oddziały przedszkolne oraz edukacja w klasach I-III pozostają zawieszone do 7 czerwca.

Komunikat Wójta Gminy SuszecZe względu na dalej występujący wzrost zakażeń koronawirusem i wzrost osób przebywających na kwarantannie na terenie powiatu i gminy oraz w oparciu o opinię Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach z dnia 25 maja br., który uznał otwieranie placówek za niewskazane, mając na względzie bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników szkół i przedszkoli, na wniosek dyrektorów szkół i przedszkoli z dnia 27 maja br. do dnia 7 czerwca 2020 roku przedszkola i oddziały przedszkolne oraz edukacja w klasach I - III zostaje dalej zawieszona. W tym zakresie będzie kontynuowane tzw. zdalne nauczanie.

Dalej jesteśmy zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności. Podobnie też czynią inne gminy na terenie powiatu i w rejonach dużego zagrożenia epidemiologicznego, kierując się dobrem dzieci i wszystkich mieszkańców. Placówki są przygotowane na ewentualne przyjęcie dzieci w dużym reżymie sanitarnym, ale zdrowie jest w tej chwili jest najważniejsze.

W zależności od sytuacji epidemiologicznej na naszym terenie, dalsze decyzje do końca roku szkolnego będą podejmowane z pełnym zachowaniem bezpieczeństwa i poprawą sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu pszczyńskiego.


Wójt Gminy Suszec
Marian Pawlas

BM / pless.pl, źródło: UG Suszec

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.