pless.pl

Wiadomości

  • 25 maja 2020
  • wyświetleń: 1505

Catering dietetyczny - jak dobrać dietę do swoich potrzeb?

Materiał partnera:

Dobranie diety do potrzeb organizmu to prawdziwa sztuka! Nie tylko trzeba bowiem wziąć pod uwagę styl życia, ale także ewentualne niedobory, zapotrzebowanie kaloryczne, witaminy, minerały, a czasem także alergie i nietolerancje pokarmowe. Jak się w tym wszystkim nie pogubić i wybrać dla siebie zdrową dietę, która pomoże nam osiągnąć założone przez nas cele, a przy tym będzie naturalna i po prostu smaczna?

Catering dietetyczny - jak dobrać dietę do swoich potrzeb?


Decydując się na rozpoczęcie diety, powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest nasz główny cel. Czy chcemy schudnąć, utrzymać dotychczasową masę ciała, a może wręcz przeciwnie - zbudować dodatkowe mięśnie? A może po prostu zależy nam na poprawie jakości naszych posiłków, albo wprowadzeniu większej regularności w odżywaniu? Wyznaczenie tego punktu docelowego stanowi podstawę dla rozplanowania naszego jadłospisu i podpowie nam czy możemy pozwolić sobie na większą, czy też mniejszą kaloryczność posiłków. Jeśli naszym celem jest schudnięcie, powinniśmy oczywiście opracować dietę o niższej kaloryczności. Trzeba jednak uważać, by nie wpaść w pułapkę zbyt niskiej wartości posiłków, która zamiast wesprzeć nas w utracie zbędnych kilogramów, jedynie doprowadzi do tego, iż zaczniemy się głodzić. A to oczywiście ostatecznie zaowocuje albo podjadaniem, albo efektem jojo tuż po zakończeniu diety.

Przed przejściem na zdrową dietę, w celu oczyszczenia organizmu i przygotowania go na zmiany, możemy również spróbować przeprowadzić kilkudniowy detoks oparty na sokach warzywnych i owocowych. Soki powinny być sporządzone ze świeżych i naturalnych składników, dzięki czemu wspomogą usuwanie toksyn z organizmu oraz przyspieszą przemianę materii. Tak przygotowany organizm znacznie lepiej przyswoi proponowane mu w ramach nowego jadłospisu składniki odżywcze.

Wybierając program żywieniowy, warto także pamiętać, że dobra dieta powinna zakładać działanie długofalowe, nie może więc być jedynie jednorazowym zrywem, gdyż zamiast pozytywnych zmian, doprowadzi jedynie do spustoszenia w naszym organizmie. Warto zatem nie traktować zdrowej diety jako czasowej zmiany, ale raczej całkowitej modyfikacji naszego dotychczasowego sposobu odżywiania. W wytrwaniu w naszych żywieniowych postanowieniach może nam pomóc catering dietetyczny. Dobrze dobrana dieta pudełkowa nie tylko zapobiegnie uczuciu głodu, ale będzie stanowić prawdziwe wsparcie na drodze do naszego celu. Świeże i smaczne posiłki sprawią, że zdrowy catering nie będzie dla nas przykrym obowiązkiem, ale początkiem nowego stylu życia.

Jeśli samodzielny dobór odpowiedniej diety wydaje nam się zbyt trudny, albo po prostu chcielibyśmy skorzystać z fachowej porady, warto skonsultować nasze wątpliwości z dietetykiem, który pomoże nam wybrać właściwy dla nas sposób odżywiania oraz wartość kaloryczną posiłków. Niektóre firmy, jak np. catering dietetyczny Body Chief oferują taką konsultację bezpłatnie.