pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2020
  • wyświetleń: 6311

Już wkrótce wymieniona zostanie nawierzchnia orlika przy POSiR-ze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

Niebawem zostanie wymieniona nawierzchnia boiska piłkarskiego wraz z oświetleniem przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w budżecie powiatu pszczyńskiego.

Nawierzchnia Orlika przy POSiR-ze · fot. Powiat


Kompleks sportowy "Moje Boisko - Orlik 2012" został wybudowany w 2008 roku. W jego skład wchodzi m.in. boisko piłkarskie ze sztuczną murawą o wymiarach 60x30 m. W ramach inwestycji planowane są roboty przygotowawcze związane z demontażem starej nawierzchni ze sztuczną murawą, wykonanie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej i granulatu, wymiana źródeł światła oraz zakup i montaż tablicy informacyjnej.

Szacowany koszt zadania to ok. 450 tys. zł. Powiat pszczyński stara się pozyskać 50% dofinansowania ze środków zewnętrznych - został złożony wniosek o przyznanie środków z programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - edycja 2020" prowadzonego przez Ministerstwo Sportu.

Nawierzchnia Orlika przy POSiR-ze
Nawierzchnia Orlika przy POSiR-ze · fot. Powiat


Boisko to popularna arena piłkarskich zmagań wśród lokalnych stowarzyszeń i klubów sportowych, jak również dzieci i młodzieży szkolnej oraz mieszkańców powiatu pszczyńskiego. To właśnie tutaj odbywają się treningi i rozgrywki, prowadzone są lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne oraz organizowane są imprezy sportowo-rekreacyjne. Obiekt jest ogólnodostępny i nieodpłatny dla wszystkich grup.

- Wymiana wyeksploatowanej nawierzchni Orlika to konieczność, nie tylko ze względu na poprawę warunków treningowych dla sportowców, ale także skuteczne przeciwdziałanie dalszemu procesowi utraty wartości użytkowej boiska - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Jednocześnie zaznacza, że wyremontowany obiekt, posiadający wysokiej jakości nawierzchnię oraz dobre oświetlenie poprawi komfort i warunki, zwłaszcza uczniom szkół powiatowych korzystającym z obiektu podczas lekcji wychowania fizycznego. Dodatkowo będzie bodźcem do rozwoju działalności POSiR-u w Pszczynie.

Jeszcze w czerwcu zostanie ogłoszona procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy zadania.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj