pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2020
  • wyświetleń: 3349

Miedźna: placówki oświatowe są przygotowane na przyjęcie dzieci

Urząd Gminy Miedźna zabezpieczył placówki oświatowe w środki ochrony indywidualnej, płyny dezynfekcyjne i środki konieczne do dezynfekcji pomieszczeń i wyposażenia żłobków, przedszkoli, klas I-III. - Szczególnie ważne jest, aby w miejscach takich jak szkoły, przedszkola i żłobki maksymalnie zminimalizować ryzyko ewentualnych zakażeń - komentują urzędnicy.

Placówki oświatowe w gminie Miedźna są przygotowane na przyjęcie dzieci · fot. UG Miedźna


Żłobki, przedszkola i szkoły w całej Polsce, w związku z zagrożeniem koronawirusem, zostały zamknięte 12 marca. Pod koniec kwietnia rząd dał "zielone światło" na otwarcie przedszkoli i żłobków od 6 maja. Ciężar organizacyjny spoczywał jednak na organach prowadzących. W przypadku publicznych placówek - na samorządach.

- Robimy wszystko, ażeby umożliwić wszystkim rodzicom powrót do pracy, a dzieciom do placówek edukacyjnych. Zadbaliśmy o to, by publiczne żłobki, przedszkola, klasy I-III mogły działać od 25 maja - informują urzędnicy z Miedźnej. - Dla gminy to wyzwanie finansowe i logistyczne, ponieważ trzeba było zapewnić wszystkim placówkom: maseczki, rękawiczki, fartuchy, kombinezony, przyłbice, termometry, opryskiwacze ciśnieniowe, płyny dezynfekcyjne i dozowniki do płynów. Dokonaliśmy ze środków gminy zakupu koniecznego zabezpieczenia dla placówek.

W czwartek przekazano wszystkie konieczne środki do Zespołu Oświaty i Wychowania celem rozdysponowania w poszczególnych żłobkach, przedszkolach i szkołach.

BM / pless.pl, źródło: UG Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.