pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2020
  • wyświetleń: 17961

123 nowe stwierdzone zakażenia w powiecie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Według najnowszych danych Sanepidu, przesłanych do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, zakażenie stwierdzono w próbkach pobranych od 123 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego.

Od ostatniego raportu przesłanego do PCZK w dniu 18 maja, zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 70. mieszkańców gminy Pawłowice (w tym trzech kobiet), 28. mieszkańców gminy Pszczyna (w tym pięciu kobiet), 24. mieszkańców gminy Suszec oraz jednego mieszkańca gminy Miedźna.

Od początku pandemii wirusa wykryto w próbkach pobranych od 267 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Aktualnie w trakcie leczenia/izolacji są 263 osoby. Sanepid poinformował o dwóch pierwszych ozdrowieńcach. Wirusa pokonali mieszkańcy gminy Miedźna oraz Pawłowice.

W kwarantannie domowej przebywa 999 osób, z czego 788 osób na podstawie decyzji administracyjnej służb sanitarnych.

Grafika 21.05

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj