pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2020
  • 4 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 49314

[GALERIE ZDJĘĆ] Bieg Pszczyński: zebrano ponad 5000 zł dla Arka!

Wiele tygodni przygotowań, przekładane terminy, odwołanie rywalizacji dziecięcej i oczekiwania na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Z takimi problemami zmagali się organizatorzy tegorocznego Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza. 2 sierpnia zawody udało się jednak przeprowadzić. Tego dnia do Pszczyny powrócił duch sportowej rywalizacji. W niecodziennych okolicznościach - w czasach reżimu sanitarnego, który wymusił wprowadzenie nowych rozwiązań. Zapraszamy na obszerną fotorelację z wydarzenia.

IX Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny - start biegu - 02.08.2020 · fot. Andrzej Grynpeter


Od dziewięciu lat zawodnicy przyzwyczaili się do zawodów rozgrywanych na dystansie dziesięciu kilometrów. W tym roku jednak trasa została skrócona o połowę. Ku uciesze biegaczy, większość stanowiły tereny parkowe, osłonięte od mocnego słońca. W samo południe spiker wypuścił pierwszą grupę zawodników. Kilkanaście sekund później linię startu przekraczali kolejni biegacze. Wprowadzenie fal pozwoliło stworzyć bezpieczne odstępy między zawodnikami. W związku z tym, że liczono czas netto, nie miało więc znaczenia miejsce na starcie, ponieważ system rejestrował czas pokonania odcinka.

I tak po 15 minutach i 40 sekundach na mecie zameldował się najlepszy zawodnik. Chwilę po nim pojawili się następni. Zwycięzcą okazał się Ariel Szymczak. Wśród pań najszybciej pobiegła Magdalena Stuchlik, która uzyskała czas 20:10 min.

IX Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza Pszczyny - punkt foto Chińska Brama - 02.08.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter


IX Carbo Asecura Bieg Pszczyński - skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Żorskiej - 02.08.2020 · fot. Grzegorz Załucki


- Chciałbym podziękować wszystkim za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas naszych zawodów i oczywiście za wsparcie naszej akcji charytatywnej. Zawodnicy i kibice wielokrotnie zasilali nasze puszki, dzięki temu zebraliśmy 5190 zł na leczenie Arka z Wisły Wielkiej - powiedział po zawodach Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura.

Po raz kolejny w tegorocznych zawodach wystartował burmistrz Dariusz Skrobol, który także pobiegł z puszką. Do kolekcji medali dołoży tegoroczny, z symbolem pszczyńskiej Herbaciarni. Dość nietypową akcję wprowadzili organizatorzy, którzy co roku proponują inny motyw przewodni i logotyp zawodów.

IX Carbo Asecura Bieg Pszczyński - pierwsza trójka na mecie - 02.08.2020 · fot. Grzegorz Załucki


IX Carbo Asecura Bieg Pszczyński - meta - 02.08.2020 · fot. Grzegorz Załucki


- Na pewno ten bieg różni się od poprzednich edycji. Wprowadziliśmy limit 250 zawodników, którzy wystartowali w kilku falach. Na terenie biura zawodów wszyscy musieli chodzić w maseczkach. Od początku podkreślaliśmy o tym, że bezpieczeństwo i zdrowie są priorytetem. Stąd m.in. w wielu miejscach pilnowano obowiązkowej dezynfekcji. Mam nadzieję, że czas pandemii dobiegnie końca i w przyszłym roku wystartuje znacznie większa liczba biegaczy - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

IX Carbo Asecura Bieg Pszczyński - dekoracja - 02.08.2020 · fot. Grzegorz Załucki

ups, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.