pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2020
  • 23 maja 2020
  • wyświetleń: 7605

[WIDEO] Kiedy zostanie otwarte Muzeum Zamkowe w Pszczynie?

Muzeum Zamkowe w Pszczynie przygotowuje się do udostępnienia swoich wnętrz dla zwiedzających. Jednak, jak podkreśla Maciej Kluss, sytuacja epidemiologiczna na Śląsku jest skomplikowana, w związku z czym bez konsultacji ze specjalistami nie można podjąć decyzji o otwarciu obiektu. Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, w którym dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie wraz z dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pszczynie wypowiadają się na temat wznowienia działalności placówki.- Mamy zgodę i akceptację naszych warunków zwiedzania od Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach. Mamy również akceptację z Zarządu Województwa Śląskiego. Życie pisze nam jednak inny scenariusz, dlatego tak ważna jest współpraca ze specjalistami - w naszym przypadku z drem Marcinem Leśniewskim, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pszczynie - informuje Maciej Kluss, dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie.

- Kwestia bezpieczeństwa, również tego w zakresie epidemicznym, jest kwestią kluczową. Współpracujemy z panem dyrektorem w zakresie przygotowywania Muzeum do otwarcia dla zwiedzających. Wydaje się, że to ciągle nie jest jeszcze ten moment - głównie ze względu na ogólną sytuację epidemiologiczną w kraju, a w szczególności na Górnym Śląsku. Stąd właśnie mój wniosek i propozycja, by jeszcze chwilę, dopóki nie będziemy widzieli ewidentnego przełamania owej krzywej zachorowań, dopóty wstrzymać się przed otwieraniem pałacu dla zwiedzających - mówi Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Maciej Kluss
Maciej Kluss, dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie · fot. YouTube


Tymczasem niezmiennie zachęcamy do odwiedzania Muzeum Zamkowego online. Na stronie internetowej obiektu i w mediach społecznościowych pracownicy pokazują i opowiadają o bogatych i różnorodnych zbiorach, publikują filmy i aktualne wiadomości.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.