Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 maja 2020
  • wyświetleń: 1623

Nieodpłatna pomoc prawna także dla firm jednoosobowych

Od 16 maja nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie przysługują osobom, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, którzy nie zatrudniali innych osób w ciągu ostatniego roku.

pomoc prawna na telefon
fot. Powiat


W powiecie pszczyńskim nieodpłatne porady prawne udzielane są obecnie telefonicznie po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym lub telefonicznym.

Wystarczy pobrać Wniosek o zgłoszenie porady na odległość wypełnić, podpisać oraz przesłać na adres: niepelnosprawni@powiat.pszczyna.pl. Pracownicy ustalą termin porady oraz poinformują telefonicznie, kiedy nastąpi kontakt z prawnikiem lub radcą prawnym.

W wyjątkowej sytuacji, gdy mieszkaniec chcący skorzystać z porady, a nie posiada dostępu do Internetu, może złożyć wniosek wraz z oświadczeniem o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego ustnie dzwoniąc po numer telefonu 32 449 23 78.

Ważne! Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń po umówieniu terminu wizyty. Z ważnych powodów dopuszcza się ustalenie innej kolejności.

ar, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.