pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2020
  • wyświetleń: 18620

306 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kopalni Pniówek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Jastrzębska Spółka Węglowa podała we wtorek rano informację o 851 przypadkach zakażenia wśród pracowników kopalni należących do JSW. Najwięcej chorych wciąż mamy w kopalni Pniówek w Pawłowicach, która jest ogniskiem zakażeń. W ciągu jednej doby wykryto tam aż 306 nowych przypadków COVID-19. Ich liczba wzrosła od wczoraj do 829 zakażonych.

Chorych jest też 16 osób w Ruchu Zofiówka, 4 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 1 osoba w kopalni Budryk i 1 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 370 osób.

W poniedziałek liczba zakażeń wśród pracowników spółki JSW wynosiła 543. W samym Pniówku były to 523 osoby.

Dochodzenie do pełnych zdolności wydobywczych w kopalni Pniówek sprzed 10 maja będzie następowało stopniowo, w miarę powrotu do pracy zdrowych pracowników, po dwukrotnych badaniach na obecność Sars-CoV-2. Kopalnie JSW, w tym kopalnia Pniówek, na bieżąco, terminowo realizują zamówienia kontrahentów.

ar / pless.pl, źródło: Jastrzębska Spółka Węglowa SA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj