pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2020
  • 19 maja 2020
  • wyświetleń: 20241

[ZDJĘCIA] Trwa przebudowa DW 933. Zmieniono organizację ruchu

W połowie maja zamknięty został odcinek ul. Wodzisławskiej od ronda w Pszczynie do skrzyżowania z ul. Szkolną w Porębie. Wykonawca remontu DW 933 prowadzi prace związane z przebudową drogi.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933 - 18.05.2020 · fot. pless.pl


Od ubiegłego roku zamknięty jest odcinek pawłowicki (od skrzyżowania DW 933 z DK 81 w Pawłowicach do skrzyżowania z ul. Jedności w Studzionce).

W połowie maja budowlańcy weszli także na odcinek pszczyński. Ulica Wodzisławska zamknięta została na odcinku od ronda w Pszczynie aż do skrzyżowania z ul. Szkolną w Porębie. Rozpoczęto również przebudowę wiaduktu kolejowego nad torami przy DK 81 w Pawłowicach.

DW 933 zamknięta od Pszczyny do skrzyżowania z ul. Szkolną w Porębie
DW 933 zamknięta od Pszczyny do skrzyżowania z ul. Szkolną w Porębie - 18.05.2020 · fot. BM / pless.pl


- Wnioskowaliśmy do inwestora oraz wykonawcy o dopuszczenie możliwości przejazdu komunikacji publicznej, co zostało uwzględnione. Na przebudowywanych odcinkach drogi możliwy jest także dojazd do posesji - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego i dodaje, że transport publiczny w gminie Pawłowice kierowany będzie z DW 933 drogą wzdłuż torów kolejowych do ul. Zapłocie i dalej przez ul. Górka lub Wyzwolenia do centrum Pawłowic.

DW 933 zamknięta od Pszczyny do skrzyżowania z ul. Szkolną w Porębie


Przypomnijmy, że przebudowa DW 933 z Pawłowic do Pszczyny rozpoczęła się na przełomie września i października 2019 roku. Droga zostanie całkowicie przebudowana na ponad 16-km odcinku. Roboty pochłoną ponad 157,5 mln zł i są realizowane dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, a wykonawcą firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Bieżące informacje dotyczące utrudnień w ruchu są zamieszczane na stronie www.przebudowa-dw933.pl

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.