pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 9311

[WIDEO] Oddział neurologiczny w pszczyńskim szpitalu znów działa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W piątek, 15 maja spotkaliśmy się z drem n. med. Marcinem Leśniewskim, który przybliżył aktualną sytuację w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie.6 maja informowaliśmy, że u bezobjawowego pacjenta przebywającego na oddziale neurologicznym Szpitala Powiatowego w Pszczynie stwierdzono obecność koronawirusa. Przyjęcia na ten oddział zostały wówczas wstrzymane. Od personelu, który miał kontakt z zakażonym oraz od pacjentów zostały pobierane próbki na obecność SARS-CoV-2. Przeprowadzone testy wykazały wyniki ujemne.

- Zakończyliśmy postępowanie w związku z tym zdarzeniem. Uruchamiamy na powrót normalne działanie oddziału neurologicznego. Wdrożyliśmy wszystkie konieczne procedury, które sprawdziły się. Na podstawie ujemnych wyników pracowników szpitala i pacjentów z oddziału neurologii, jak również na podstawie opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu na nowo funkcjonowania oddziału neurologicznego - powiedział dr n. med. Marcin Leśniewski.

- Dziękuję bardzo zespołowi szpitala, szczególnie zespołom oddziału neurologicznego, izby przyjęć i zakażeń szpitalnych, bo dzięki dobrze wdrożonym procedurom możemy dzisiaj powiedzieć, że znowu mamy szpital wolny od wirusa - dodał dyrektor szpitala.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj