Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 maja 2020
  • wyświetleń: 2238

Modernizacja przepompowni ścieków w Górze przy ul. Wiejskiej

GZGK Sp. z o. o. w ramach prowadzonych prac inwestycyjnych mających na celu poprawę funkcjonowania posiadanej infrastruktury kanalizacyjnej dokonał usprawnienia działania przepompowni ścieków zlokalizowanej w Górze przy ul. Wiejskiej.

Modernizacja przepompowni ścieków w Górze przy ul. Wiejskiej · fot. GZGK Miedźna


Funkcjonująca do tej pory przepompownia, z uwagi na swoje położenie oraz rozmiar, nie była w stanie odprowadzić takiej ilości ścieków, jakie do niej napływały, powodując tym samym ich spiętrzanie i niekontrolowany wypływ z systemu kanalizacyjnego. W ramach prac inwestycyjnych zastosowano rozwiązanie polegające na wybudowaniu dodatkowej przepompowni pomocniczej, która pełni funkcję zabezpieczenia przepompowni głównej przed nagłym napływem dużej ilości ścieków.

Przepompownia pomocnicza została wyposażona w odpowiednią pompę oraz hydrostatyczną sondę głębokości służącą do pomiaru poziomu ścieków oraz automatycznego sterowania pracą pompy.

Zastosowane rozwiązanie umożliwia sprawniejszą i efektywniejszą pracę przepompowni, a tym samym zabezpiecza przed niekontrolowanym wypływem ścieków poza system kanalizacyjny.

BM / pless.pl, źródło: GZGK Miedźna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.