pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2020
  • 18 maja 2020
  • wyświetleń: 3621

Do rozkładu jazdy wracają kursy szkolne na liniach powiatowych

Od 18 maja zostaną przywrócone zawieszone kursy szkolne autobusów na liniach powiatowych, a z komunikacji powiatowej będzie mogło korzystać więcej pasażerów.

komunikacja powiatowa
Kursy szkolne na liniach powiatowych powracają do rozkładu jazdy · fot. Powiat


W związku z epidemią od połowy marca wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu transportu zbiorowego na terenie powiatu pszczyńskiego.

- W ostatnim tygodniu zauważyliśmy większy ruch w okolicy Centrum Przesiadkowego oraz większe zainteresowanie komunikacją zbiorową, stąd dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców postanowiliśmy przywrócić zawieszone z powodu wprowadzonych ograniczeń kursy na powiatowych liniach Pszczyna - Pawłowice oraz Pszczyna - Żory. Chcemy także umożliwić dojazd maturzystom i uczniom na konsultacje do szkół - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. Od końca maja na dotychczasowych warunkach będzie prowadzona sprzedaż biletów miesięcznych w Centrum Przesiadkowym, a każdego dnia można je nabyć u przewoźnika.

Od 18 maja zostaną przywrócone kursy szkolne oznaczone literą "S" powiatowych linii:
  • Pszczyna - Pawłowice: godz. 6:05, 12:37
  • Pawłowice - Pszczyna: godz. 6:50, 13:20
  • Pszczyna - Żory: godz. 7:05
  • Żory - Pszczyna: godz. 6:15.


Oznacza to, że ponownie na linii żorskiej codziennie będzie realizowanych 12 kursów, a na linii pawłowickiej - 13 (wszystkie tam i powrót).

Trzeci etap zdejmowania obostrzeń przewiduje podwyższenie limitu pasażerów w środkach transportu publicznego. Stąd od poniedziałku w autobusach i busach realizujących kursy na liniach powiatowych będzie mogło jechać tylu pasażerów, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna, stąd nadal pozostaną one oznaczone specjalnymi taśmami i wyłączone z użytkowania.

Przypomnijmy, że przewoźnik obsługujący powiatowe linie w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom oraz pasażerom wszystkie autobusy poddaje codziennej dezynfekcji jonizatorem, a każdy kierowca jest wyposażony w jednorazowe rękawiczki, ręczniki oraz płyn dezynfekcyjny. Przewoźnik zaleca także aby ograniczyć czas spędzony w poczekalni oraz na dyspozytorni do minimum. Ozonowanie wykonywane jest także w budynku Centrum Przesiadkowego.

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.