pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 12165

1 nowy przypadek koronawirusa w powiecie. Zakażony jest z gm. Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Zakażenie potwierdzono u mężczyzny z gminy Pszczyna. W kwarantannie domowej przebywa 733 mieszkańców, w tym 365 na podstawie decyzji administracyjnej Sanepidu.

Tyski Sanepid poinformował Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, że wczoraj błędnie zakwalifikowano jedną z osób przebywających na kwarantannie jako zakażoną (kobietę z gminy Pawłowice). Ilość potwierdzonych do tej pory zakażeń w naszym powiecie nie zmieniła się i wynosi 109.

- Otrzymujemy pytania o ozdrowieńców. Do tej pory Sanepid nie poinformował o takich przypadkach w naszym powiecie. Pierwsze zakażenie potwierdzono u mieszkańca powiatu pszczyńskiego 18 kwietnia, a za ozdrowieńców uznaje się osoby, które uzyskały dwa ujemne wyniki testu. Mam wielką nadzieję, że wkrótce otrzymamy informację, że pierwsze osoby w naszym powiecie zwalczyły koronawirusa. Życzę tego wszystkim, u których potwierdzono zakażenie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Grafika 14.05

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.