pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 6715

Utrudnienia w ruchu na DW 933 w kierunku Pszczyny

14 maja Gmina Pawłowice została poinformowana o dalszych utrudnieniach i zamknięciu mostu dla ruchu lokalnego na drodze wojewódzkiej 933 w kierunku Pszczyny.

Utrudnienia w ruchu na DW 933 w kierunku Pszczyny
Utrudnienia w ruchu na DW 933 w kierunku Pszczyny · fot. UG Pawłowice


13 maja nastąpiła zmiana dotychczasowej organizacji ruchu, która wprowadziła również zakaz ruchu na moście dla mieszkańców domów przy ul. Pszczyńskiej i ul. Kolonii Studzieńskiej w Pawłowicach. Aktualnie obowiązuje objazd drogą krajową 933 przez Strumień wprowadzony organizacją ruchu zatwierdzoną przez Urząd Marszałkowski w Katowicach w 2019 r. W związku z tym mieszkańcy zmuszeni zostali do korzystania z dróg lokalnych i dojazdowych.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, proponuje się skorzystanie z przejazdu drogą lokalną wzdłuż torów PKP, a następnie ul. Zapłocie w kierunku ul. Górka lub ul. Wyzwolenia. Wykonawca wstępnie poinformował, że utrudnienia potrwają ponad rok. W wyniku interwencji Urzędu Gminy Pawłowice wykonawca zobowiązał się przed rozebraniem mostu do budowy kładki dla pieszych i rowerzystów.

Inwestycja realizowana jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, natomiast administratorem drogi jest Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.