pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 8101

Czasowy zakaz ruchu pieszego i kołowego na ul. Uzdrowiskowej

Zarząd goczałkowickiego uzdrowiska, w którym zostało utworzone izolatorium dla zakażonych koronawirusem, wystąpił do Zarządu Powiatu Pszczyńskiego o zabezpieczenie ruchu na ulicy Uzdrowiskowej. Fragment drogi został czasowo zamknięty dla ruchu pieszego i kołowego.

Zmiana organizacji ruchu - ul. Uzdrowiskowa · fot. Powiat


Odkąd w uzdrowisku utworzono izolatorium, trafiają tu osoby zakażone lub z podejrzeniem zakażenia koronawirusem z całego województwa śląskiego. Prezes goczałkowickiego Uzdrowiska, Tomasz Kordon zwrócił się do Zarządu Powiatu Pszczyńskiego jako zarządcy drogi o czasowe zamknięcie dla ruchu pieszego i kołowego odcinka ul. Uzdrowiskowej.

- Szczególnie w weekendy drogą porusza się duża liczba rowerzystów i pieszych, odwiedzających Goczałkowice. A to stwarza utrudnienia dla służb medycznych, dowożących pacjentów do izolatorium. Były sytuacje, że utrudniano przejazd karetkom, a drogą poruszały się pojazdy nieuprawnione - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Zmiana organizacji ruchu - ul. Uzdrowiskowa
Czasowy zakaz ruchu pieszego i kołowego na ul. Uzdrowiskowej · fot. Powiat


Odpowiadając na apel prezesa Uzdrowiska i w porozumieniu z władzami gminy Goczałkowice-Zdrój, 14 maja została zmieniona organizacja ruchu na ul. Uzdrowiskowej.

Oba wloty w odcinek ul. Uzdrowiskowej zostały odgrodzone taśmami, a o zmianie organizacji ruchu informują tablice z napisem: TEREN IZOLATORIUM - zakaz ruchu pieszego i kołowego. Nie dotyczy mieszkańców, pracowników Uzdrowiska i służb ratunkowych. Taśmami odgrodzone zostały także pozostałe wloty umożliwiające wjazd i wejście na zamknięty odcinek drogi.

Zakaz nie dotyczy osób mieszkających w sąsiedztwie Uzdrowiska, którym zostało umożliwione przejście w celu zabezpieczenia podstawowych potrzeb, tj. dotarcia do sklepu, apteki czy przychodni.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.