pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 2907

Wymiana oświetlenia drogowego. Będzie oszczędnie i ekologicznie

W związku z pozyskaniem przez gminę Pawłowice ok. 2 mln zł. z funduszy europejskich na modernizację oświetlenia, w roku 2020 zaplanowano wymianę 1020 opraw na nowoczesne oprawy LED.

Wymiana oświetlenia drogowego. Będzie oszczędnie i ekologicznie
Wymiana oświetlenia drogowego w Pawłowicach. Będzie oszczędnie i ekologicznie · fot. UG Pawłowice


Z uwagi na zły stan słupów i opraw oświetleniowych, w pierwszej kolejności prace rozpoczęto w sołectwie Osiedle Pawłowice. Aby przyśpieszyć realizację zadania, roboty przebiegają dwutorowo. Wymieniane są oprawy na słupach, które nie będą przebudowywane. Równocześnie prowadzone są roboty ziemne związane z przebudową kabli oświetleniowych wraz z fundamentami pod zabudowę nowych aluminiowych słupów. Dotychczas wymieniono ok. 100 opraw i wykonano ok. 70% robót ziemnych. Nowe oprawy są już przy ul. Polnej, ul. Pukowca, ul. Górniczej, ul. Wojska Polskiego oraz przy Gminnym Ośrodku Sportu.

Obecnie prace trwają przy ul. Krętej. Docelowo w sołectwie Osiedle Pawłowice wymienionych będzie 201 sztuk opraw przy drogach oraz 63 sztuki opraw przy szkołach i przedszkolach. Energooszczędne oprawy wyposażone będą w redukcję mocy o 40% w godzinach nocnych. Dzięki realizacji całego projektu zużycie energii potrzebnej do oświetlenia dróg w gminie Pawłowice powinno być mniejsze o ok. 50%.

- Aby prace mogły przebiegać w bezpieczny sposób, zdarza się, że część dotychczasowego oświetlenia, a także nowo zamontowane lampy led muszą być czasowo wyłączone. Przeprowadzenie pewnych prac pod napięciem nie jest możliwe. Zwracamy się więc do mieszkańców z prośbą o cierpliwość i wyrozumiałość - tłumaczą urzędnicy.

BM / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.