pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 4318

Jak pawłowiccy harcerze działają w czasie epidemii?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Niesienie pomocy wpisuje się w codzienne życie harcerzy. Mimo że harcówka Pawłowickiego Szczepu Harcerskiego CTW, znajdująca się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pawłowicach, jest pusta i oczekuje na powrót do normalności, harcerze dzielnie pełnią swoją służbę i wypełniają roczny plan działania drużyn.

Pawłowiccy harcerze działają w czasie epidemii - 05.2020 · fot. UG Pawłowice


W związku z epidemią zmienił się dotychczasowy przebieg zbiórek oraz sposób funkcjonowania szczepu. Młodsi harcerze i zuchy pracują w swoich domach, wykonując cotygodniowe próby z zadaniami i zdobywając sprawności harcerskie, zaś kadra kierownicza, przy współpracy z mieszkańcami gminy, a często również rodzicami harcerzy i zuchów, zajmuje się szyciem i dystrybucją maseczek w gminie Pawłowice. Uszyte maseczki trafiają do skrzynek pocztowych, okolicznych sklepów oraz urzędu gminy.

Pracę harcerzy koordynuje komendantka szczepu Ewa Tokarczyk-Królik oraz Mariusz Królik, mąż pani Ewy pełniący funkcję zastępcy. Państwu Ewie i Mariuszowi pomaga pełnoletnia córka Justyna, która również jest harcerką. Nowym obowiązkiem harcerskiej rodziny jest pomoc w wyprowadzaniu dwóch psów, których właściciele przebywają na kwarantannie.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj