pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2006
  • wyświetleń: 3338

Pociągiem na ferie

PKP Przewozy Regionalne przygotowało specjalną ofertę na tegoroczne ferie zimowe. Spółka uruchomiła już 34 pospieszne pociągi międzywojewódzkie. Mają one dowieść uczniów do najbardziej popularnych miejscowości zimowiskowych i uzdrowiskowych.

W województwie śląskim takimi pociągami będzie m. in.: "Bieszczady" (z Gliwic do Zagórza i z Krynicy do Gdyni przez Częstochowę), "Śnieżka" (Katowice - Jelenia Góra) i "Podhalanin" (Bydgoszcz - Zakopane, przez Częstochowę).

- Uruchamiamy też dodatkowe pociągi regionalne. To "Ornak" kursujący w czasie ferii zimowych codziennie na trasie Katowice - Zakopane, przez Bielsko-Białą i Wadowice oraz "Wisełka" pozwalający z Czechowic-Dziedzic dostać się do Wisły - dla Dziennika Zachodniego mówi Krzysztof Radomski, zastępca dyrektora Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Oprócz tego w czasie ferii kursować ma 6 par pociągów osobowych na trasie Katowice - Wisła oraz 10 par pociągów relacji Katowice - Zwardoń.

- Na tej trasie co dwie godziny puszczać będziemy pociągi o podwyższonym standardzie - zaznacza Radomski. Szczegółowe informacje dotyczące "feryjnych" kursów można uzyskać na stronie www.pr.pkp.pl lub pod nr. tel. 94-36.

Na uwagę zasługują promocje pozwalające skorzystać z 5 przejazdów za cenę 4 i 13 za cenę 10. Z kolei organizatorzy przejazdów grupowych mogą liczyć ze strony PKP na 50 proc. ulgi. Warunek: co najmniej 10 podróżnych. Do tych ofert dochodzi jeszcze tzw. tani bilet turystyczny.

Na bilet turystyczny podróżować możemy od godz. 18 w piątek, do 6 w poniedziałek. Na dowolnych relacjach. za II klasę zapłacimy 60 zł, a za pierwszą 80 zł.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.